Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomiak Radom i Puszcza Niepołomice - z kim Wisła będzie grała w II lidze?

Daniel Świerżewski
Poziom II ligi w Polsce do najwyższych nie należy. Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy musieli się jednak do niego przyzwyczaić. Warto więc poszukać plusów całej tej sytuacji. Spadek Wisły to szansa na odwiedzenie kilku ciekawych i egzotycznych miejsc. „Nafciarze” grali już na tym poziomie rozgrywek w sezonie 2010/2011. Wtedy mogli odwiedzić m.in. Brzesko, Nadarzyn czy Sokółkę. Teraz nadarzy się okazja, by pojechać do Niepołomic i Puław. Poza tym w II lidze gra kilka atrakcyjnych, przynajmniej z kibicowskiego punktu widzenia, ekip.

CIEKAWI:
Unia Tarnów – drużyna z Tarnowa do piłkarskich potęg nigdy nie należała. Mecze z Unią mogą być ciekawe z innego powodu. Fani „jaskółek” żyją w dobrych stosunkach z kibicami Wisły Kraków. Można więc spodziewać się ich silnej reprezentacji w Płocku.

Radomiak Radom – mecze z tym zespołem będą należały do bardziej prestiżowych. Radomiak ma ambicje, by w przyszłości wreszcie wrócić do ekstraklasy. Zespół z ponad stuletnią historią grał w najwyższej klasie rozgrywkowej tylko raz, w sezonie 1984/1985. Kibice starają się, by w Radomiu powstał nowy stadion z prawdziwego zdarzenia. Rywalizacja z Radomiakiem zapowiada się ciekawie i na boisku i na trybunach.

Olimpia Elbląg – towarzysz niedoli Wisły, czyli inny spadkowicz z I ligi. Piłkarze z pewnością będą chcieli jak najszybciej wrócić na zaplecze ekstraklasy. Spotkania z Olimpią będą ciekawe zwłaszcza z uwagi na zażyłość jej kibiców z fanami warszawskiej Legii, która w Płocku jest, delikatnie mówiąc, niezbyt lubiana.

Motor Lublin – zespół z piękną przeszłością. Dziewięć sezonów spędził w ekstraklasie, a teraz tuła się po niższych ligach. Motor może poszczycić się niezłą, jak na II ligę, frekwencją. Mecze Wisły z Motorem będą spotkaniami dwóch uznanych marek, ciekawie będzie też na trybunach.

Czytaj także: PZPN podał wstępny terminarz rundy jesiennej II ligi

EGZOTYCZNI:
Puszcza Niepołomice – MKS to zespół z małej miejscowości, ale drużynę mają nader ciekawą. Puszcza w sezonie 2010/2011 cudem zachowała status drugoligowca. Przed spadkiem uratował ją tylko proces licencyjny. Z kolei w ostatnich rozgrywkach omal nie awansowała do I ligi. Zajęła w tabeli trzecie miejsce, tuż za Stomilem Olsztyn. Na trybunach stadionu w Niepołomicach w sezonie 2011/2012 zasiadało od 200 do 800 widzów. Wizyta w tym mieście będzie na pewno ciekawym wydarzeniem.

Garbarnia Kraków – miasto już nie tak egzotyczne, ale drużyna na pewno. Garbarnia to ubogi krewny Wisły, Cracovii, a nawet Hutnika. Największe sukcesy (wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski) drużyna Garbarnii odnosiła na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. W zeszłym sezonie mecze brązowo-białych oglądało między 150 a 400 widzów.

Start Działdowo – niestety z tą drużyną nie będzie chyba dane zmierzyć się „nafciarzom”. Na stronie internetowej klubu pojawiła się informacja, że Start ze względów licencyjnych „podziękuje” za grę w II lidze.

Choć II liga wydaje się być już „dnem dna”, to optymiści znajdą plusy takiego stanu rzeczy. Czasami trzeba zrobić krok w tył, by później zrobić dwa kroki do przodu. Pozostaje mieć nadzieję, że tak będzie w tym przypadku i przygoda Wisły z II ligą wschodnią znów potrwa tylko jeden sezon.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto