SC Magdeburg - Orlen Wisła Płock. Nafciarze rozbici przez Niemców. Fatalna druga połowa spotkania

SPR Wisła Płock
W meczu 4. kolejki EHF Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock przegrała 27:33 (16:17) z SC Magdeburg. Zdecydowała druga połowa spotkania, w której popełniliśmy mnóstwo błędów i popisaliśmy się straszną nieskutecznością. Najlepszym strzelcem Nafciarzy był Lovro Mihić - autor ośmiu bramek przy stuprocentowej skuteczności.

SC Magdeburg 33:27 Orlen Wisła Płock

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo szybkiej gry z obu stron. Oba zespoły wymieniały się bramkami i atakami, a prym wiódł Kosorotov, który nie mylił się pod bramką przeciwników. Prowadzenie przechodziło z jednych rąk do drugich, aż do 27. minuty, gdy karę otrzymał Tin Lucin. Wtedy gospodarze po raz pierwszy uciekli Wiśle na dwa trafienia. Płocczanie odrobili część strat, ale do szatni schodzili, przegrywając 16:17. Wydawało się, że wicemistrzowie Polski są w stanie powalczyć o korzystny rezultat, lecz druga połowa rozpoczęła się fatalnie. Dużo strat i mnóstwo nieskuteczności - między innymi cztery razy z koła: trzy razy pomylił się Serdio i raz Dawydzik - sprawiły, że Niemcy szybko uciekli na wynik 24:18 w 41. minucie. Wisła była zagubiona, niewiele jej wychodziło, a miejscowi robili swoje. Poziom po stronie Nafciarzy trzymał jedynie Lovro Mihić, który skończył mecz z ośmioma bramkami i stuprocentową celnością rzutów. To jednak było za mało. Gospodarze w końcówce trochę zwolnili tempo i ostatecznie Orlen Wisła Płock przegrała 27:33.

Skład Magdeburga: Mike Jensen, Nikola Portner - Lucas Meister 1, Piotr Chrapkowski, Elias Ruddat, Gisli Thorgeir Kristjansson 8, Daniel Pettersson 1, Ómar Ingi Magnusson, Tim Hornke 2, Philipp Weber, Lukas Mertens 4, Magnus Saugstrup Jensen 3, Christian O'Sullivan 1, Marko Bezjak, Kay Smits 8, Michael Damgaard Nielsen 5.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek, Tin Lučin 5, Tomás Piroch, Marcel Sroczyk, Abel Serdio, Leon Šušnja, Daniel Sarmiento, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Pérez Arce 3, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 1, Lovro Mihić 8, Dimitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 7.

Kary: Meister 45', Bezjak 55' - Lučin 27', 44'.
Sędziowie: Slave Nikolov, Gjorgii Nachevski (Macedonia Północna).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani