Starzy znajomi z Siedlec kolejnym sparingpartnerem

Daniel Świerżewski
Nie doszedł do skutku środowy sparing z Turem Turek, dlatego dopiero w sobotę piłkarze Wisły rozegrają kolejny mecz. Przeciwnikiem będzie ligowy rywal „nafciarzy”, czyli Pogoń Siedlce. Początek meczu zaplanowano na 12:00.

Pogoń to typowy ligowy średniak. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje 12. miejsce mając sporą przewagę nad strefą spadkową, ale też nie najmniejszą stratę do miejsc pozwalających myśleć o awansie. Nie znaczy to, że Pogoń nie potrafi napsuć krwi. Przekonała się o tym choćby… Wisła.

Podopieczni Piotra Szczechowicza grają dość nierówno. W 17 meczach drużyna wygrała sześć spotkań, cztery zremisowała i siedem razy musiała uznać wyższość rywali. Pogoń zdecydowanie lepiej spisuje się na własnym boisku, gdzie wygrała cztery mecze i tylko jeden przegrała. Bilans bramkowy jest dla siedlczan niekorzystny. Drużyna zdobyła 19 goli, a straciła ich o dwa więcej. Najlepszym strzelcem Pogoni w rundzie jesiennej był Adrian Dziubiński, autor czterech trafień.

Oddzielną historią jest mecz z Wisłą Płock. Pogoń przystępowała do tego spotkania skazywana na porażkę, a tymczasem po 50 minutach to siedlczanie prowadzili 2-0. Wisła golami w 84. I 90. minucie zdołała wyrwać jednak remis.

Pogoń – Znicz Pruszków 1-0

Pogoń nie jest zbyt aktywna na rynku transferowym. Póki co do drużyny dołączył tylko Mariusz Dzienis, ostatnio piłkarz Elany Toruń. Za wzmocnienie można też uznać przedłużenie wypożyczenia Piotra Wasikowskiego z Legii Warszawa.

W rozegranych dotychczas sparingach Pogoń zremisowała ze Stomilem Olsztyn i przegrała z Huraganem Wołomin.

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
Bramki: Krystian Wójcik '33 – Artur Siemaszko '55

Pogoń Siedlce: (I połowa) Jacek Kozaczyński junior – Robert Kwiatkowski, Jacek Moryc, Przemysław Rodak, Patryk Szymala – Rafał Kosiec, Bartłomiej Dołubizna, Patryk Kamiński, Krystian Wójcik, Mariusz Dzienis – Paschal Ekwueme. (II połowa) Jacek Kozaczyński junior – Rafał Augustyniak, Jacek Moryc, Przemysław Rodak, Damian Guzek – Rafał Jędrzejczyk, Marcin Stromecki, Bartłomiej Dołubizna (65 Krystian Wójcik), Piotr Wasikowski – Adrian Dziubiński, Adam Czerkas

Stomil Olsztyn: Krystian Burzyński (46 Patryk Wolański) – Tomasz Strzelec, Dawid Szymonowicz, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz – Patryk Kun, Paweł Głowacki, Piotr Łysiak, Paweł Piceluk, Paweł Łukasik – Karol Żwir (Artur Siemaszko)

Pogoń Siedlce – Huragan Wołomin 1:2 (0:1)
Bramki: Stromecki '48 – Woźniak '23, Sochocki '55
Pogoń: Andrzej Olszewski (46 Jacek Kozaczyński) – 13. zawodnik testowany I, 17. Przemysław Rodak (46, 3. Marcin Nowak), 5. Jacek Moryc, 20. Bartosz Sulkowski – 7. Mariusz Dzienis (46, 18. Rafał Augustyniak), 15. zawodnik testowany II, 11. Marcin Stromecki, 14. Patryk Kamiński, 19. Patryk Szymala (46, 16. Rafał Jędrzejczyk) – 8. Paschal Ekwueme (46, 9. Adam Czerkas)