Wisła Płock - GKS Katowice. Remis na koniec sezonu 2013/14 [FOTO]

Agata Witek
Wisła Płock - GKS Katowice 1:1
Wisła Płock - GKS Katowice 1:1 fot. Rafael Dominik
W sobotni wieczór piłkarze Wisły i GKS-u Katowice pożegnali na płockim stadionie sezon 2013/2014. Po wyrównanej grze na wysokim poziomie mecz zakończył się remisem 1:1.

Mimo że pierwsza połowa zdecydowanie należała do rywali, to tuż przed gwizdkiem, w 45. minucie, „nafciarzom” udało się uzyskać przewagę. Na zakończenie pierwszej odsłony, po dośrodkowaniu Filipa Burkhardta, do piłki ruszył Krzysztof Janus, który pokonał Macieja Wierzbickiego efektownym strzałem głową.

Pożegnanie sezonu

Jednak już w 63. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki skierował Sławomir Duda. Wisła kilkukrotnie starała się odpowiedzieć rywalom, jednak ostatecznie nie udało jej się wykorzystać żadnej z sytuacji bramkowych.

Również młoda kadra płockiej ekipy miała okazję wykazać się podczas sobotniego spotkania. W 61. minucie Dawid Jabłoński zastąpił na boisku Pawła Karczmarka, natomiast w 78. za Jacka Góralskiego wszedł Michał Sadowski.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Było to ostatnie spotkanie w sezonie 2013/2014.

Wisła Płock - GKS Katowice 1:1 (1:0)
1:0 Krzysztof Janus (45.)
1:1 Sławomir Duda (63.)

Czytaj również: Mityng Orlen Cup 2014 w Płocku. Majewski przegrał z Hoffą [ZDJĘCIA]

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 5. Bartłomiej Sielewski, 4. Jacek Góralski (78, 18. Michał Sadowski), 25. Filip Burkhardt, 8. Paweł Kaczmarek (61, 32. Dawid Jabłoński) - 11. Marcin Krzywicki.

GKS Katowice: 33. Maciej Wierzbicki - 26. Dominik Sadzawicki, 24. Radosław Sylwestrzak, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 4. Alan Czerwiński, 20. Sławomir Duda, 5. Kamil Cholerzyński, 7. Grzegorz Goncerz (87, 77. Kamil Bętkowski), 31. Krzysztof Wołkowicz (61, 10. Tomasz Wróbel) - 19. Paweł Szołtys (74, 17. Rafał Figiel).