Wisła Płock. Komisja Ligi ukarała przedstawicieli Wisły Kraków za skandaliczne zachowanie po meczu z Nafciarzami

Andrzej Banaś
W poniedziałek odbyło się ostatnie starcie 30. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Wisła Płock zagrała ze swoją imienniczką z Krakowa. Mecz pełen był emocji, a bramkę na zwycięstwo 4:3 (3:1) Nafciarze strzelili w 11. minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego. Po meczu i w jego przerwie było bardzo gorąco. Tematem zajęła się Komisja Ligi, która postanowiła ukarać przedstawicieli Wisły Kraków.

Skandaliczne zachowanie Wisły Kraków po meczu z Nafciarzami

Chociaż samo spotkanie Wisły Płock z Wisłą Kraków było bardzo gorące, to jeszcze bardziej zrobiło się tuż po końcowym gwizdku, a wszystko za sprawą rzutu karnego, którego sędzia podyktował Nafciarzom w ostatniej akcji spotkania, czyli w 11. minucie doliczonego czasu gry, po konsultacji z wozem VAR i wreszcie sprawdzeniu sytuacji samemu na telewizorze. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Szwoch, a następnie Wiślacy w euforii rzucili się sobie w ramiona. Wszystko działo się pod sektorem, na którym zasiadają najzagorzalsi fani Białej Gwiazdy, którzy zresztą w trakcie meczu nie unikali obraźliwych przyśpiewek w naszym kierunku czy samego arbitra. W trakcie radości niebiesko-biało-niebieskich, w ich kierunku z trybun zaczęły lecieć różne przedmioty, ale to był dopiero początek. Sprawę, jako jeden z pierwszych nagłośnił Mateusz Miga z TVP Sport, który zamieścił filmik na Twitterze.

Na filmie widać, że jeden z graczy Białej Gwiazdy podbiega do naszego zawodnika, którym jest Damian Michalski, i uderza go w głowę. Winowajcą okazał się być Luis Fernández. Jak się jednak szybko wyjaśniło, piłkarz od razu przeprosił naszego zawodnika, a ten zdawał się nie przeciągać żalu i przyjął przeprosiny. Krakowian zadeklarował jeszcze, że wpłaci pieniądze na cel charytatywny.

W internecie pojawił się jeszcze materiał, w którym widać zachowanie obecnego zawodnika, ale bardziej już właściciela klubu - Jakuba Błaszczykowskiego, który w przerwie i po meczu wchodzi w dyskusję z sędziami, a nawet atakuje ich.

Komisja Ligi ukarała Białą Gwiazdę

Sprawą postanowiła zająć się Komisja Ligi, której posiedzenie miało miejsce 28 kwietnia.
Ogłoszono następujące decyzje. Ukarano:
- zawodnika Luisa Fernandeza

W związku z zachowaniem zawodnika Wisły Kraków Luisa Fernandeza po meczu Wisła Kraków – Wisła Płock w 30. kolejce Ekstraklasy, nałożono na niego karę dyskwalifikacji w 4 meczach Ekstraklasy.

- zawodnika Jakuba Błaszczykowskiego

W związku z zachowaniem zawodnika Wisły Kraków Jakuba Błaszczykowskiego w trakcie i po meczu Wisła Kraków – Wisła Płock w 30. kolejce Ekstraklasy, nałożono na niego karę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na 6 miesięcy.

- masażystę Karola Biedrzyckiego

Na masażystę Wisły Kraków Karola Biedrzyckiego nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy. Otrzymał on samoistną czerwoną kartkę w meczu 30. kolejki Wisła Kraków – Wisła Płock.

- klub za zachowanie kibiców

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków – Wisła Płock w 30. kolejce Ekstraklasy, na klub Wisła Kraków nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.