Wisła Płock. Koniec przerwy reprezentacyjnej. Jak poradzili sobie Nafciarze w narodowych barwach?

Wisła Płock S.A. / Grzegorz Jedrzejewski / 400mm.pl
Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca. Zawodnicy wracają do klubów, gdzie w weekend na nowo będą rywalizować w ramach ligowych rozgrywek. Ostatecznie szanse pokazania się w narodowych barwach miało więcej piłkarzy Wisły Płock. Jak sobie poradzili?

Kristián Vallo

Reprezentacja Słowacji mierzyła się w spotkaniach Ligi Narodów z Azerbejdżanem i Białorusią. Naszym południowym sąsiadom nie poszło najlepiej - odpowiednio przegrali 1:2 i zremisowali 1:1. Zawodnik Wisły Płock otrzymał szansę występu w jednym spotkaniu.

• Słowacja 1:2 Azerbejdżan - cały mecz na boisku, 36 dokładnych podań (78% skuteczności), 4 dokładnie długie zagrania (67% skuteczności).
  • Białoruś 1:1 Słowacja - cały mecz na ławce.

Anton Krywociuk

W spotkaniu Słowacja - Azerbejdżan mogliśmy obejrzeć bratobójczy pojedynek Nafciarzy. Niestety, tak się jednak nie stało. Anton przez całe zgrupowanie nie rozegrał żadnej minuty, a jego reprezentacja, poza wygraną ze Słowacją, wygrała 3:0 z Kazachstanem.

• Słowacja 1:2 Azerbejdżan - cały mecz na ławce.
  • Azerbejdżan 3:0 Kazachstan - cały mecz na ławce.

Fryderyk Gerbowski i Dawid Kocyła

Młodzieżowa reprezentacja Polski zagrała dwa towarzyskie mecze z Grecją i Łotwą. Ich wyniki nie były najlepsze - porażka z Grecją 0:1 i remis z Łotyszami 1:1. Nasi zawodnicy otrzymali szansę wystąpienia w jednym z tych meczów.

• Polska 0:1 Grecja - obaj cały mecz na ławce.
  • Polska 1:1 Łotwa - Kocyła wszedł w 60. minucie, a Gerbowski zszedł w 74. minucie.

Igor Drapiński

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała turniej I rundy eliminacji do Mistrzostw Europy, mierząc się z Estonią, Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami. Polacy zajęli pierwsze miejsce z sześcioma punktami, a nasz zawodnik wystąpił w każdym spotkaniu, notując komplet minut!

• Bośnia i Hercegowina 0:2 Polska - cały mecz.
  • Polska 2:0 Estonia - cały mecz.
  • Polska 0:1 Włoch - cały mecz, żółta kartka.

Oskar Klon

Młody bramkarz został dowołany do reprezentacji Polski do lat 18 na turniej towarzyski we Francji jeszcze przed pierwszym meczem. Niestety, nasz nowy nabytek nie zdołał wystąpić w żadnym spotkaniu, a sama reprezentacja z kompletem punktów wygrała turniej.

• Polska 1:0 Szkocja - nie zagrał.
  • Polska 1:0 Estonia - nie zagrał.
  • Francja 2:3 (przerwany) Polska - nie zagrał.

Jakub Witek

Dodatkowo dowołany do reprezentacji Polski do lat 20 został Jakub Witek, który ostatnio przebywa na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. Polska w ramach Elite League przegrała z Niemcami i wygrała z Portugalią.

• Niemcy 2:1 Polska - wszedł w 89. minucie.
  • Polska 3:1 Portugalia - zszedł w przerwie, żółta kartka.