Wisła Płock - MMTS Kwidzyn. Nafciarze wygrali lekko, łatwo i przyjemnie

Karolina Kowalska
wisła płock mmts kwidzyn
wisła płock mmts kwidzyn Rafael Dominik
W pierwszym meczu PGNiG Superligi rozgrywanym w ORLEN Arenie Nafciarze pewnie pokonali MMTS Kwidzyn 39:27. Przed meczem odbyło się przywitanie i odznaczenie zawodników będących w kadrze na Mistrzostwa Świata. Odznaczenia wręczali między innymi posłanka Gapińska, prezydent Nowakowski i przedstawiciel firmy Orlen.

Nie trzeba było długo czekać, aby przewaga ORLEN Wisły w tabeli znalazła swoje odzwierciedlenie na boisku. Goście mieli poważne problemy nie tyle z pokonaniem Marcina Wicharego, co trafieniem w światło jego bramki. Nieskuteczność MMTS zemściła się błyskawicznie, bo już z 6. min. wynik brzmiał 5:2. Swoją frustrację przyjezdni wyładowywali w obronie, stąd cztery z siedmiu pierwszych bramek Nafciarzy padło po rzutach karnych (7:3). Nasi zawodnicy po każdej straconej bramce rozpoczynali od „szybkiego wznowienia”, przez co w zasadzie żadne trafienie MMTS nie pozostało bez natychmiastowej odpowiedzi ze strony Wiślaków. Właśnie szybkie kontry były dzisiaj najgroźniejszą bronią Nafciarzy, a po jednej z takich akcji efektownie wykończonej przez Tiago Rochę (12:6) trener Krzysztof Kotwicki poprosił o czas. Po wznowieniu gry podopieczni Manolo Cadenasa „grali swoje”, a ich przewaga systematycznie rosła. W 18. min. Valentina Ghioneę (autora do tej pory ośmiu bramek dla ORLEN Wisły) zastąpił Michał Daszek, dla którego był to setny występ w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Dachu oczywiście swoją obecność na boisku zaznaczył bramkami i już w 25. min. wynik brzmiał 20:10. Przed przerwą obie ekipy trafiły do bramki jeszcze po trzy razy, co już po trzydziestu minutach przesądziło o losach tego pojedynku.

Już pod koniec pierwszej odsłony tego pojedynku trener Cadenas zaczął oszczędzać tych najbardziej eksploatowanych graczy i podobnie było po zmianie stron. Na prawym rozegraniu pojawił się Ghionea, na lewej połówce Racoțea, a dostępu o płockiej bramki bronił Rodrigo Corrales. Wiślacy na chwilę oddali inicjatywę przyjezdnym (26:18), ale po przerwie dla trenera Cadenasa cztery kolejne bramki padły już łupem Nafciarzy. Gościom wyraźnie „nie leżała” wysoko wysunięta obrona Wiślaków, przez co często gubili piłki, lub oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Wykorzystanie błędów przyjezdnych nie przychodziło gospodarzom już z taką łatwością, jak przed przerwą, stąd też po kwadransie gry drugiej połowy wynik na tablicy świetlnej brzmiał 31:21. Pogodzeni w przegraną gracze MMTS nie podjęli już próby zmniejszenia strat do płocczan, a i Wiślacy mając w perspektywie mecz wyjazdowy w VELUX Lidze Mistrzów nie forsowali tempa. Już na sam koniec spotkania kibiców w hali zelektryzowała kolejna nieczysta interwencja Przemysława Rosiaka na Zele. Serbski rozgrywający nie po raz pierwszy został trafiony w twarz, stąd też sędziowie nie mieli litości dla Rosiaka – czerwona kartka. ORLEN Wisła ostatecznie pokonała MMTS Kwidzyn 39:27.

Przed środowym meczem ORLEN Wisły z MMTS odbyła się krótka uroczystość, podczas której piątka naszych zawodników odebrała gratulacje za brązowy medal mistrzostw świata w Katarze.

Ceremonię rozpoczęło krótkie przemówienie prezesa SPR Wisła Płock Piotra Raczkowskiego, który podkreślił, że wolą walki i determinacją można dokonywać rzeczy wielkich, a taką z pewnością był sukces polskich szczypiornistów na MŚ.

Michał Daszek, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski, Marcin Wichary oraz trener Manolo Cadenas odebrali następnie gratulacje i upominki z rąk Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Pani Poseł na Sejm Elżbiety Gapińskiej. Członek Zarządu PKN ORLEN Krystian Pater przekazał naszym graczom bony paliwowe. Oficjalne gratulacje złożyli także przedstawiciele spółki Basell ORLEN Polyolefins, spółki RDS Stal, stowarzyszenia kibiców oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Źródło: Orlen Wisła Płock