Wisła Płock nie dała szans Miedzi i idzie jak burza po Puchar Polski

Daniel Świerżewski
źródło: Centrum widowiskowo-sportowe Orlen Arena
Piłkarze ręczni Wisły Płock nie dali Miedzi Legnica większych szans i pewnie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. „Nafciarze” wygrali 41:24 i teraz mogą się skupić na meczu z Vive Kielce, który już 10 listopada w Orlen Arenie.

Jedynie przez pierwsze dziesięć minut goście mogli mieć nadzieję, że nawiążą równorzędną walkę z wicemistrzami Polski. Raz nawet prowadzili, kiedy w 2. minucie do bramki trafił Kryński. Później z każdą minutą Wisła powoli powiększała swoją przewagę. W 10. minucie gospodarze odskoczyli na cztery bramki i jasnym było, że podopieczni Larsa Walthera nie oddadzą tego prowadzenia. Co więcej, nie zwalniali oni tempa i konsekwentnie aplikowali legniczanom kolejne gole. Goście natomiast mieli spore problemy z pokonaniem płockiego bramkarza. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 22:11 i chyba już nikt nie miał wątpliwości, kto awansuje dalej w rozgrywkach Pucharu Polski.

Obraz gry w drugiej połowie właściwie się nie zmienił. Przewaga Wisły cały czas była wyraźna, która całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Kibice na trybunach nie zastanawiali się już, czy Wisła wygra, tylko czy uda się pokonać barierę 40 goli. Udało się. Trafienie numer 40 zaliczył Paweł Paczkowski. Na koniec trafił jeszcze Ivan Nikčević i „nafciarze” mogli się cieszyć z efektownej wygranej i zasłużonego awansu do kolejnej fazy.

Wisła Płock - Miedź Legnica 41:24 (22:11)

Wisła: M.Šego, M.Wichary - C.Spanne(9, 3k), I.Nikčević(8), K.Syprzak(3), M.Toromanović(4, 1k), P.Nenadić(1), P.Paczkowski(2), A.Twardo, M.Zołoteńko(1), B.Kavaš(5), M.Kubisztal(1), N.Eklemović(3), F.Ilyés(4)

Miedź: Ł.Mazur, B.Dudek - A.Brygier(3, 2k), P.Piwko(2), W.Czuwara, J.Czuwara, A.Kryński(2, 1k), Ł.Jarowicz(1), A.Wojkowski(2), M.Prątnicki(6), P.Gregor(4), B.Buchwald(1), S.Makowiejew, P.Wita, K.Adamski(3)

Upomnienia: C.Spanne, M.Toromanović, A.Twardo - P.Piwko, Ł.Jarowicz, P.Wita

Kary: Wisła 2 min (P.Paczkowski 2 min) - Miedź 10 min (M.Prątnicki 2 min, W.Czuwara 2 min, Ł.Jarowicz 2 min, P.Piwko 2 min, K.Adamski 2 min)