Wisła Płock - Pogoń Siedlce: kolejna pewna wygrana [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wisła Płock - Pelikan Łowicz 3:0
Wisła Płock - Pelikan Łowicz 3:0 fot. Rafael Dominik
Sparing Wisła Płock - Pogoń Siedlce był dość jednostronnym widowiskiem. Lider II ligi nie był zbyt wymagającym rywalem dla "nafciarzy". Kolejna pewna wygrana cieszy, ale martwi kontuzja, której nabawił się Janusz Dziedzc.

W pierwszej połowie meczu Wisła Płock - Pogoń Siedlce stroną dominującą byli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Dobrze spisywał się jednak Karol Budzikur, który dał się pokonać tylko raz. W 30. minucie Jacek Góralski zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Sekulskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Po przerwie goście starali się odrobić straty, ale dobrze spisywał się w bramce Daniel Szczepankiewicz. Wisła również szukała swojej szansy, ale długo nie mogła udokumentować swojej przewagi. Udało się dopiero w 80. minucie, kiedy do bramki trafił Filip Burkhardt. Dziesięć minut później samobójczą bramkę strzelił Daniel Dybiec i mecz Wisła Płock - Pogoń Siedlce zakończył się wynikiem 3:0.

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)
1:0 Łukasz Sekulski 35.
2:0 Filip Burkhardt 80.
3:0 Daniel Dybiec 90. (sam.)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 93. Daniel Szczepankiewicz) - 16. Fabian Hiszpański (46, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić (45, 5. Bartłomiej Sielewski), 26. Dawid Abramowicz (46, 24. Kamil Hempel) - 7. Krzysztof Janus (46, 13. Tomasz Grudzień), 4. Jacek Góralski (46, 25. Filip Burkhardt), 18. Piotr Wlazło, Albert Taar (46, 10. Janusz Dziedzic, 70, 17. Damian Dombrowski), 22. Łukasz Kacprzycki (46, 8. Paweł Kaczmarek) - 9. Łukasz Sekulski (46, 11. Marcin Krzywicki).
Pogoń: Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 6. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak - 18. Samuelson Odunka, 17. Przemysław Rodak, 22. Wojciech Wocial, 19. Krystian Wójcik, 5. Hubert Tomalski – 20. Łukasz Zaniewski.