Wisła Płock pokonała Motor Lublin 2:0 (0:0) [ZDJĘCIA]

[email protected]
W meczu 13. kolejki grupy wschodniej II ligi piłkarze Wisły pokonali na własnej murawie Motor Lublin 2:0. W 80. minucie gola dla Nafciarzy zdobył Marcin Pacan, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Tomasz Grudzień.

Spotkanie rozgrywane na stadionie im. K.Górskiego pomiędzy Wisłą a Motorem Lublin było typowym meczem walki. Gra przez większość spotkania toczyła się w środku pola i chociaż w pierwszej części gry lekką optyczną przewagę uzyskali płocczanie to jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce Motoru. Skomasowana obrona lublinian skutecznie opierała się zawodnikom Wisły.

Po zmianie stron układ sił spotkania uległ zmianie. To Motor zagrał odważniej w ataku, co chwila przeprowadzając groźne kontrataki. Dopiero podwójna zmiana Nafciarzy (Twardowski i Mitura w miejsce Koczona i Lewandowskiego) przyniosła ożywienie w grze Wiślaków. Płocczanie zaczęli grać więcej piłką a akcje skrzydłami Tomka Grudnia i wprowadzonego Daniela Mitury zaczęły przynosić zamieszanie w szeregach defensywnych gości.

Ostatni kwadrans spotkania należał już wyraźnie do podopiecznych Arasia, którzy zamknęli przyjezdnych w szesnastce. Padła w końcu też bramka. W 80 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Nowackiego na gola strzałem głową zamienił Marcin Pacan. Wynik spotkania ustalił w 93. minucie Tomek Grudzień. Z lewej strony dośrodkowywał Bartosz Wiśniewski, a skrzydłowy Wisły zachowując zimną krew z 6. metra pokonał golkipera Motoru.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0