Wisła Płock pokonała w świetnym stylu Sandecję Nowy Sącz 2:0 [FOTORELACJA]

Agata Witek
Wisła Płock pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0
Wisła Płock pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0 fot. Rafael Dominik
W sobotę 24 maja Wisła Płock podejmowała u siebie rywala z nowego Sącza. Po świetnej grze w obu połowach "nafciarze" zamknęli spotkanie wynikiem 2:0. Zobacz naszą fotorelację ze zwycięskiego meczu Wisły!

W wyniku pełnego emocji spotkania obie drużyny zapewniły sobie utrzymanie w lidze. Przewagę na boisku od pierwszego gwizdka mieli gospodarze, którzy grali bardzo ambitnie i stwarzali sobie wiele okazji bramkowych.

W 27. minucie, po dośrodkowaniu Łukasza Kacprzyckiego, Marcin Krzywicki skierował piłkę do bramki Sandecji efektownym strzałem z woleja.

"Nafciarze" z każdą minutą lepsi

W drugiej połowie przewaga Wisły na boisku rosła. Kulminacyjnym momentem meczu była 75. minuta, kiedy to po indywidualnej akcji Tomasz Grudzień popisał się strzałem zza pola karnego i zdobył drugiego gola dla "nafciarzy". Ostateczny wynik wyniósł 2:0 dla płocczan.

Kolejne spotkanie Wisła rozegra już 31 maja w Brzesku, gdzie zmierzy się z miejscowym Okocimskim.

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

1:0 Marcin Krzywicki 27.
2:0 Tomasz Grudzień 75.

Czytaj również: Zobacz w akcji Reprezentację Jerzego Engela i poczuj atmosferę Mistrzostw!

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski (82, 17. Damian Dombrowski), 25. Filip Burkhardt, 22. Łukasz Kacprzycki (58, 8. Paweł Kaczmarek) - 11. Marcin Krzywicki (68, 13. Tomasz Grudzień).

Sandecja: 80. Marcin Cabaj - 30. Wojciech Kalisz, 22. Mateusz Bartków, 27. Kamil Słaby, 16. Adam Mójta (61, 6. Tomasz Margol) - 8. Łukasz Grzeszczyk (72, 32. Rudolf Urban), 15. Sebastian Szczepański, 11. Matej Náther, 14. Maciej Kononowicz (57, 7. Maciej Bębenek), 33. Adrian Frańczak - 19. Mouhamadou Traoré.

Żółte kartki: Krzywicki, Grudzień - Szczepański, Mójta, Margol
Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk)
Widzów: ok. 1200