Wisła Płock - Puszcza Niepołomice: płocczanie lepsi w meczu beniaminków [ZDJĘCIA]

Płocczanie okazali się lepsi w meczu beniaminków
Płocczanie okazali się lepsi w meczu beniaminków fot. Emil Grochowski
Mecz Wisła Płock - Puszcza Niepołomice dla gospodarzy! W rywalizacji beniaminków I ligi lepsi okazali się podopieczni Marcina Kaczmarka, którzy wygrali 1:0 po golu Janusza Dziedzica.

Wisła Płock - Puszcza Niepołomice

Od początku meczu lepiej prezentowała się Wisła. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji i już w 11. minucie objęli prowadzenie. Świetne dośrodkowanie Krzysztofa Janusza wykorzystał Janusz Dziedzic. Później "nafciarze" cały czas kontrolowali przebieg spotkania, próbując strzelić drugiego gola. Ani Dziedzic, ani Marcin Krzywicki nie dali rady jednak pokonać Andrzeja Sobieszczyka. Raz gościom dopisało szczęście, piłka trafiła bowiem w poprzeczkę. Gdy pierwsza połowa meczu Wisła Płock - Puszcza Niepołomice dobiegała końca, gorąco zrobiło się w polu karnym Puszczy. Wszyscy oprócz sędziego widzieli faul bramkarza gości na Dziedzicu. Rzutu karnego jednak arbiter nie odgwizdał i do szatni obie drużyny schodziły przy rezultacie 1:1.

W drugiej połowie gospodarze nieco się cofnęli i nastawili na grę z kontry. Piłkarze Puszczy mimo to nie potrafili poważnie zagrodzić bramce strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. Za to "nafciarze" stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili zakończyć golem. Mogło się to zemścić już w doliczonym czasie gry. Bramkarz, który po raz pierwszy wystąpił w tym sezonie popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami i uratował dla Wisły trzy punkty.

Wisła Płock – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 Janusz Dziedzic (11. asysta Krzysztof Janus)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (87, 5. Bartłomiej Sielewski) – 7. Krzysztof Janus, 10. Janusz Dziedzic, 8. Paweł Kaczmarek (34, 13. Tomasz Grudzień) – 11. Marcin Krzywicki (70, 9. Łukasz Sekulski).
Puszcza: 12. Andrzej Sobieszczyk - 18. Marcin Zontek (46, 7. Paweł Czychowski), 19. Arkadiusz Lewiński, 15. Marcin Biernat, 16. Petar Borovićanin - 9. Sebastian Janik, 3. Wallace (29, 8. Dawid Kałat), 10. Łukasz Nowak, 5. Dmytro Rodin (63, 11. Paweł Moskwik), 6. Michał Mikołajczyk - 21. Mateusz Cholewiak.

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk)
Żółte kartki: Burkhardt - Rodin, Biernat, Czychowski, Cholewiak, Janik
Widzów: ok. 2.500

Wisła Płock – Puszcza Niepołomice: zobacz bramki i wypowiedzi trenerów