Wisła Płock rozbiła w Orlen Arenie Zagłębie Lubin

źródło: Orlen Arena
Można było mieć pewne obawy, jak piłkarze ręczni Wisły zareagują na porażkę w Kielcach. Okazało się jednak, że „nafciarze” to profesjonaliści, którzy szybko zapomnieli o niepowodzeniu. Do meczu z Zagłębiem wicemistrzowie Polski przystąpili bardzo skoncentrowani i wygrali 42:23. Martwiła tylko grobowa atmosfera w Orlen Arenie.

Początek meczu był bardzo zacięty. O dziwo w pierwszych minutach z prowadzenia częściej cieszyli się goście, którzy prowadzili. Wisła musiała gonić wynik. „Nafciarze” pierwszy raz objęli prowadzenie dopiero w 10. minucie, kiedy z rzutu karnego gola zdobył Spanne. Jak się okazało, prowadzenia Wisła nie oddała już do końca. Jeszcze przez pięć minut „miedziowi” trzymali się blisko płocczan, ale z każdą minutą rosła przewaga zawodników Larsa Walthera. Drugi kwadrans w wykonaniu Wisły był dużo lepszy niż pierwszy i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 22:14.

Druga połowa to od razu cztery mocne ciosy „nafciarzy”. Trafienie Syprzaka i trzy bramki Spanne sprawiły, że Wisła powiększyła przewagę do 12 punktów. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gości. Nie pomogło to jednak, bo po wznowieniu gry kolejne dwie bramki zdobyli „nafciarze”, a dokładniej Adam Wiśniewski. Zagłębiu trafianie do bramki szło dużo oporniej. Goście byli już chyba pogodzeni z porażką, ponieważ nawet nie próbowali gonić wyniku. Wisła cały czas kontynuowała dzieło zniszczenia, spokojnie zdobywając kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:23, dzięki czemu „nafciarze” mogą w dobrych nastrojach czekać na konfrontację z Mariborem Branik.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 42:23 (22:14)
Wisła: M.Šego, M.Wichary - C.Spanne 10(3k), A.Wiśniewski 7, V.Ghionea, K.Syprzak 10, P.Chrapkowski 5, P.Paczkowski, A.Twardo, B.Kavaš 1, M.Kubisztal 2, P.Nenadić, N.Eklemović 4, F.Ilyés 3

MKS Zagłębie: P.Małecki, A.Malcher - D.Rosiek 3, Ł.Kuźdeba, A.Marciniak 1, T.Kozłowski 3(1k), M.Stankiewicz 4, J.Paluch 4, W.Gumiński 4(2k), D.Przysiek 2, M.Przybylski 2, P.Siekaniec, Ł.Achruk, B.Starzyński

Upomnienia: C.Spanne, A.Wiśniewski, F.Syprzak, - J.Paluch, M.Przybylski, B.Starzyński

Kary: Wisła 2 min (K.Syprzak 2 min)