Wisła Płock - Stal Mielec. Doskonałe zwieńczenie sezonu! Nafciarze rozbili Stal!

W ostatniej 34. kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Płock grała ze Stalą Mielec. Nafciarze zagrali doskonałe spotkanie i wysoko pokonali rywali 3:0. Bramki dla niebiesko-biało-niebieskich zdobyli Aleksander Pawlak, Filip Lesniak i Marko Kolar.

Wisła Płock 3:0 Stal Mielec

Aleksander Pawlak 37', Filip Lesniak 73', Marko Kolar 86'

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak, 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak, 77. Piotr Tomasik - 14. Mateusz Szwoch (74', 6. Damian Rasak), 92. Dominik Furman, 23. Filip Lesniak (81', 32. Fryderyk Gerbowski), 11. Jorginho (81', 7. Radosław Cielemęcki), 10. Rafał Wolski (68', 24. Marko Kolar) - 20. Łukasz Sekulski (68', 95. Damian Warchoł).

Skład Stali: 41. Bartosz Mrozek - 5. Mateusz Żyro, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis - 2. Albin Granlund (60', 45. Konrad Wrzesińki), 7. Maciej Domański, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (69', 27. Marcin Budziński), 11. Maksymilian Sitek (78', 17. Wiktor Kłos), 20. Grzegorz Tomasiewicz (78', 15. David Poreba), 46. Jakub Wawszczyk (78', 25. Przemysław Maj) - 34. Oskar Zawada.

Żółte kartki: Michalski, Tomasik, Szwoch - Sitek.
Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).

Nastroje w Płocku przed ostatnim meczem w sezonie nie były najlepsze, a to za sprawą naszych ostatnich wyników. Nafciarze przeszli jednak niesamowitą metamorfozę i wreszcie zaprezentowali piękną, ofensywną piłkę. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy jednak przełożyć tego na liczne sytuacje, ale znacząco przeważaliśmy. Mimo to wyszliśmy na prowadzenie po ładnej akcji i bramce Aleksandra Pawlaka. Goście starali się atakować, ale ich próby ograniczały się do strzałów z dystansu. Po przerwie demolka Nafciarzy była jeszcze większa. Ataki płocczan stały się bardziej konkretne i byliśmy bliżej zdobycia bramek, co przełożyło się na dwa gole - Filipa Lesniaka i Marko Kolara. Stal natomiast była już zupełnie bezradna i ostatecznie wygraliśmy 3:0 i dzięki dobrym wynikom na innych stadionach zakończyliśmy sezon na szóstej pozycji!

19:22

90'

Damian Rasak dostał piłkę przed polem karny i zdecydował się na strzał. Nie trafił w bramkę.

19:20

88'

Czy ktoś spodziewał się takiej gry Wisły, mając w pamięci ostatnie mecze? Niesamowita metamorfoza! Doskonałe zakończenie sezonu przy Łukasiewicza!

19:18

86' Gol dla Wisły!!!

Prostopadłe zagranie na lewy skraj pola karnego. Do piłki dopadł jeden z naszych zawodników i zagrał ją wzdłuż bramki, a tam Marko Kolar, na wślizgu, wbił ją do siatki!

19:16

84'

Domański leży na murawie. Przerwa.

19:14

82'

Chwilę przed zmianami w Wiśle mieliśmy 100% sytuację, ale Kolar przegrał pojedynek z bramkarzem. Następnie po rzucie rożnym piłka minimalnie minęła słupek, wcześniej odbijając się od obrońcy. Na koniec oddaliśmy strzał minimalnie obok bramki. idziemy po trzecią!

19:12

81' Zmiany

Gerbowski za Lesniaka i Cielemęcki za Jorginho.

19:10

78' Zmiany

Maj za Wawszczyka, Kłos za Sitka i Poreba za Tomasiewicza.

19:06

74' Zmiana

Rasak za Szwocha.

19:05

73' Gol dla Wisły!

Naprawdę zasługiwaliśmy na tę bramkę! Pawlak dośrodkował do Warchoła, ale jego strzał glową trafił w słupek. Z dobitki do pustej siatki skutecznie popisał się Lesniak!

19:03

71' Szansa dla Wisły

Jorginho wypuścił na prawym skrzydle Kolara. Ten oddał mu piłkę, ale nasz skrzydłowy nie uderzył tylko zagrał do Warchoła. Jego strzał został, niestety, zablokowany.

19:02

70'

Przez kilka chwil działo się sporo pod bramką Stali. Mieliśmy kolejne rzuty rożne i zablokowany strzał. Czekamy, czekamy!

19:00

69' Zmiana

Budziński za Kasperkiewicza. Wcześniej kartka dla Szwocha.

18:59

68' Zmiany

Warchoł za Sekulskiego i Kolar za Wolskiego.

18:58

66'

Rzeźniczak wybił dośrodkowanie, a poprawkę wyczyścił Michalski.

18:57

65' Żółta kartka

Faul Tomasika i groźna okazja z boku pola karnego.

18:56

64'

Po rzucie rożnym piłka trafiła do Wolskiego, który został zablokowany. Czekamy na drugą bramkę!

18:54

62'

Nafciarze nie odpuszczają i dążą do podwyższenia wyniku. Groźne dośrodkowanie w porę wybili obrońcy.

18:52

60' Zmiana

Wrzesiński za Granlunda.

18:50

58'

Niewiele nam dał róg - piłkę wybili obrońcy. Wciąż pozostajemy w ataku.

18:49

57' Szansa dla Wisły

Doskonałe podanie Wolskiego z prawej strony do Sekulskiego. Ten przyjął piłkę i trochę się zamotał, ale ostatecznie spróbował technicznego strzalu. Parada bramkarza i mamy róg!

18:48

56' Strzał Stali

Flis zdecydował się na próbę z około trzydziestu metrów. Bez zagrożenia.

18:45

53' Strzał Wisły

Sekulski wypułścił Wolskiego na lewej stronie. Pomocnik zdecydował się na strzał lewą nogą - bardzo niecelnie.

18:43

51' Strzał Stali

Domański uderzał z dystansu. Sytuacja wydawała się niegroźna, ale Kamiński wypluł piłkę przed siebie. Zażegnaliśmy jednak niebezpieczeństwo.

18:41

49'

Mogliśmy wyjść z groźnym kontratakiem. Szwoch był jednak na spalonym.

18:38

46'

Goście mogli dobrze zacząć. Piłka z lewego skrzydła trafiła do Zawady. Na szczęście próba została zablokowana na rożny, który udało nam się wybić.