Wisła Płock - Stomil Olsztyn: mecz przyjaźni na remis [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn zespoły podzieliły się punktami
W meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn zespoły podzieliły się punktami fot. Emil Grochowski
Mecz przyjaźni Wisła Płock - Stomil Olsztyn zakończył się remisem 1:1. Kibice wspólnie bawili się na trybunach, do atmosfery dołączyli się piłkarze, którzy podzielili się punktami. Czarne chumry zbierają się nad głową trenera Zbigniewa Kaczmarka.

W pierwszej połowie Wisła Płock - Stomil Olsztyn lepiej prezentowali się podopieczni Marcina Kaczmarka. W 18. minucie Łukasz Sekulski idealnie podał do Janusza Dziedzica, ale ten nie pokonał Piotra Skiby. Bramkarz Stomilu dobrze spisał się także w 30. minucie, broniąc strzał Filipa Burkhardta z rzutu wolnego. Dwie minuty później już się udało. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Sekulski, a Bartłomiej Sielewski skierował piłkę do bramki głową.

Druga połowa meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn to już lepsza gra gości. Duże zagrożenie w polu karnym Wisły stwarzał zwłaszcza Dominik Kun, ale w jego akcjach brakowało wykończenia. W 55. minucie świetną interwencją popisał się Seweryn Kiełpin. Chwilę potem był jednak bezradny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, walkę o górną piłkę wygrał Arkadiusz Koprucki i strzałem głową zdobył doprowadził do wyrówania.

Po utracie gola gospodarze rzucili się do ataku. Ponowne prowadzenie mógł Wiśle podarować Krzysztof Janus, ale zmarnował dwie "setki". W 80. minucie szalę na korzyść Stomilu mógł przechylić Dominik Kun. Pomocnik Stomilu wbiegł w "szesnastkę" Wisły, ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału i Kiełpin zgarnął piłkę.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
1:0 - Bartłomiej Sielewski 32'
1:1 - Arkadiusz Koprucki 57'
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Arkadiusz Mysona (73' Tomasz Grudzień), Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Cezary Stefańczyk, Filip Burkhardt, Jacek Góralski, Fabian Hiszpański, Janusz Dziedzic, Krzysztof Janus, Łukasz Sekulski (57' Marcin Krzywicki).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Kamil Hempel, Arkadiusz Koprucki, Daniel Michałowski (62' Patryk Kun), Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (86' Paweł Łukasik), Dominik Kun, Tomasz Bzdęga.
Żółte kartki: Góralski (Wisła) oraz Hempel, Kucharski (Stomil).
Czerwona kartka: Hempel 90 (Stomil).
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)