Wisła Płock wygrała z Rybnikiem. Awans w tabeli

Agata Witek
Mamy pierwszą wygraną w rundzie wiosennej! Wisła Płock pokonała Energetyka ROW Rybnik 2:1. Zobacz zdjęcia ze zwycięskiego meczu...

W sobotnie popołudnie zmierzyły się ze sobą dwie ekipy, które jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały na boiskach drugiej ligi. Zespół Wisły przed meczem plasował się na 8 miejscu w tabeli pierwszej ligi, Energetyk zaś zajmował ostatnią, osiemnastą lokatę.

Awans na 7. miejsce tabeli

Podczas meczu piłka wylądowała w bramce aż trzykrotnie. W 42. minucie Krzysztof Janus wyprowadził Wisłę na prowadzenie 1:0. Drugą połowę otworzył wyrównujący gol Cisse. Ostatecznie "nafciarze" ustalili wynik 2:1 strzałem Filipa Burkhardta zza pola karnego.

Kontuzji doznał Janusz Dziedzic, który zderzył się w powietrzu z Marcinem Grolikiem.

Mecz z Rybnikiem to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej rundzie wiosennej. Już w sobotę 30 marca drużyna z Płocka zagra na wyjeździe z Dolcanem Ząbki.

Czytaj również: LM piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła - MKB Veszprem 34:33 [ZDJĘCIA]

Wisła Płock - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:0)
1:0 Krzysztof Janus (42. asysta Filip Burkhardt)
1:1 Idrissa Cisse (49.)
2:1 Filip Burkhardt (64. asysta Łukasz Sekulski)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0