Wisła Płock zasłużenie pokonała Ruch Radzionków

Daniel Świerżewski
Polskapresse
Wisła Płock wreszcie zainkasowała trzy punkty. W sobotę „nafciarze” pokonali na własnym boisku Ruch Radzionków 2:0. Tym samym płocczanie zrewanżowali się za sierpniową porażkę 0:1 w Radzionkowie. Mimo, iż przewaga Wisły nie podlegała dyskusji, na gole trzeba było czekać do końcówki spotkania.

W dwóch poprzednich kolejkach piłkarze Ruchu strzelili sześć goli. W sobotę oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Borisa Peskovicia. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale niestety nie udało się ich wykorzystać. Właściwie przez cały czas to „nafciarze” byli stroną przeważającą, ale nie udało się tego udokumentować. I kiedy mecz zbliżał się do końca i wszyscy powoli godzili się z kolejnym remisem, do bramki trafił Mosart. W 90. minucie rywali dobił Łukasz Sekulski, który zmienił w trakcie drugiej połowy Kamila Bilińskiego.

Na pomeczowej konferencji trener Libor Pala był zadowolony z faktu, że jego podopieczni grali konsekwentnie i poradzili sobie z presją. Miał także trochę zastrzeżeń do kibiców, którzy w pewnym momencie przeszkadzali jego zdaniem piłkarzom.
Po zwycięstwie nad Ruchem, „nafciarze” zajmują 13. miejsce. Następnym ich rywalem będzie Flota. Spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę na Stadionie Miejskim w Świnoujściu.

Wisła Płock – Ruch Radzionków 2:0 (0:0)

1:0 Mosart (82.)

2:0 Sekulski (90.)

Wisła: Pesković – Hiszpański, Jakubowski, Radić, Jaroń – Ricardinho, Matar, Matuszek (81. Matuszek), Petasz – Daniel (46. Mosart), Biliński (71. Sekulski)

Ruch: Kiełpin – Trzcionka, Kopacz, Kowalski, Nalepa – Radzio (46. Cieluch), Dziewulski, Muszalik, Giesa – Rocki, Cisse (71. Tumicz)

Żółte kartki: Radić - Muszalik, Cisse

Sędzia: Łukasz Bednarek

Widzów: ok. 1 000

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!