Wisła Płock zremisowała w Grudziądzu

Daniel Świerżewski
Pełen emocji mecz obejrzeli kibice, którzy zebrali się w sobotę na stadionie Olimpii Grudziądz. Gospodarze prowadzili z Wisłą Płock już 3:0, mecz zakończył się jednak remisem. Niedosyt jest tym większy, że Olimpia kończyła mecz w dziewięciu.

Pierwsze minuty wskazywały na to, że to goście będą się cieszyć z końcowego sukcesu. „Nafciarze” dłużej utrzymywali się przy piłce i atakowali dużo bardziej zdecydowanie. Feralna okazała się 22. minuta, kiedy to grający z kontry piłkarze Olimpii trafili do bramki strzeżonej przez Borisa Peskovicia. Gdyby tego było mało w ciągu kolejnych 15 minut jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki i wydawało się, że jest już po meczu. Co prawda w 41. minucie gola zdobył Ricardinho, ale i tak wynik 3:1 nie napawał optymizmem przed drugą połową.

Druga połowa to już zdecydowane ataki gości, którzy za wszelką cenę chcieli uniknąć porażki. Przewagi bardzo długo nie udało się udokumentować golem, ale wtedy nadeszła 82. minuta. W polu karnym faulowany był Kamil Biliński i sędzia bez wahania wskazała na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Ariel Jakubowski. To dodało „nafciarzom” sił do kolejnych ataków i 120 sekund później Kamil Biliński wyrównał stan meczu. Ten sam piłkarz mógł dać Wiśle zwycięstwo, ale stojący w bramce Olimpii Michał Wróbel nie dał się tym razem pokonać. Po meczu trener Libor Pala, mimo fantastycznej pogoni, nie był zadowolony z remisu. Jeden punkt rzeczywiście nic Wiśle nie dał. Olimpia wyprzedza płocczan w tabeli i zwycięstwo pozwoliłoby na prześcignięcie sobotnich rywali.

Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 3:3 (3:1)

1:0 Frańczak (22')
2:0 Dąbrowski (24')
3:0 Dąbrowski (37')
3:1 Ricardinho (41')
3:2 Jakubowski (82' karny)
3:3 Biliński (84')

Olimpia: Wróbel – Cieciura (46. Kowalski), Kościukiewicz, Dąbrowski, Ratajczak – Kłus, Frańczak, Kryszak, Ruszkul (78. Białek) – Cieśliński, Dziedzic (71. Grischok)

Wisła: Pesković – Jakubowski, Zembrowski, Radić, Jaroń – Ricardinho, Rutkowski (61. P. Kamiński), Matuszek, Petasz – Daniel (53. Biliński), Mosart (53. Matar)