Wisła wywiozła trzy punkty grając w dziesięciu

Wisła Płock zdobyła kolejne trzy punkty! Tym razem piłkarze Marcina Kaczmarka pokonali w Stalowej Woli miejscową Stal 1:0. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że pod koniec pierwszej połowy z boiska wyrzucony został Łukasz Nadolski i „nafciarze” musieli sobie radzić w osłabieniu.

Pierwsza połowa to lekka przewaga Wisły, z której jednak nic nie wynikało. Na domiar złego w 40. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nadolski. Decyzja sędziego budzi jednak spore kontrowersje. Co prawda zawodnik „nafciarzy” podniósł nogę zbyt wysoko, ale wątpliwe czy ten czyn zasłużył na taką karę.

Fakt był jednak taki, że całą drugą połowę goście musieli sobie radzić w dziesięciu. Nie podłamało to ich jednak w ogóle i od samego początku ruszyli do ataku. Cel udało się osiągnąć w 66. minucie. Bartłomiej Sielewski dośrodkował w pole karne Stali. Tam nienajlepiej zachowała się formacja defensywna gospodarzy. Wykorzystał to Krzysztof Janus, który z kilku metrów strzelił gola. Obraz gry nie uległ za bardzo zmianie. Obie drużyny próbowały zdobyć gola, jednak żadnej się to już nie udało. Trzy punkty pojechały do Płocka i pozwoliły zbliżyć się do czołówki. Kolejnym rywalem Wisły będzie Pogoń Siedlce.

Stal Stalowa Wola - Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 Krzysztof Janus 66.

Stal: 1. Dydo - 22. Komada (53, 19. Widz), 3. Czarny, 5. Żmuda, 6. Sikorski (55, 7. Turczyn) - 9. Kantor, 14. Horajecki, 11. Łanucha, 17. Popielarz (61, 10. Białek), 23. Getinger - 16. Fabianowski.
Zawodnicy rezerwowi: 12. Zieliński, 4. Dąbek, 8. Kachniarz, 13. Majowicz.

Wisła: 87. Kiełpin - 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 31. Mysona - 17. Janus (84, 3. Zembowski), 5. Sielewski, 4. Góralski, 8. Adamczyk (46, 16. Hiszpański), 15. Mitura - 6. Krzywicki (46, 20. Grudzień).
Zawodnicy rezerwowi: 1. Kwiatkowski, 7. Mosart, Pomorski, 9. Sekulski.

Żółte kartki: Komada, Kantor, Getinger - Góralski, Kiełpin

Czerwona kartka: Nadolski (41. min) za trącenie przeciwnika przy wybijaniu piłki wysoko podniesioną nogą

Sędziował: Robert Marciniak (Małopolski ZPN)

Widzów: ok. 2 000

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!