Wisła zremisowała w sparingu z Pogonią Siedlce

W czwartym meczu sparingowym przed rundą wiosenną piłkarze Wisły zremisowali w Płocku z Pogonią Siedlce 1:1. Uczciwie trzeba przyznać, że „nafciarze” byli zdecydowanie lepszą drużyną i wynik pozostawia spory niedosyt.

Wystarczy powiedzieć, że przez cały goście przez cały mecz oddali zaledwie dwa celne strzały. Swoją przewagę Wisła udokumentowała już w 13. minucie, kiedy po indywidualnej akcji gola zdobył Krzysztof Janus. Dziesięć minut później mogło być 2:0. A przynajmniej powinna być ku temu okazja. Obrońca Pogoni zagrał bowiem ręką w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. W 32. minucie karnego już odgwizdał, ale dla siedlczan. Tym razem ręką zagrał Marko Radić. „Jedenastkę” na gola zamienił Krystian Wójcik. Broniący w pierwszej połowie testowany Mateusz Struski wyczuł intencje strzelca, ale piłka po jego rękach wpadła jednak do bramki.

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)
1:0 Krzysztof Janus (13.)
1:1 Krystian Wójcik (32. karny)

Wisła: Struski (46. Kiełpin) - Zembrowski, Magdoń (46. Śnieć), Radić (70. Wawrzyński), Hiszpański (46. Mitura) - Sekulski (75. Góralski), Góralski (46. Adamczyk), Sielewski (70. Pomorski), Janus (46. Steć) - Burkhardt (46. Grudzień) - Dziedzic (46. Krzywicki)

Pogoń: Olszewski - Moryc, Nowak, Augustyniak, Kwiatkowski - Robak, Kosiec, Dzienis, Stromecki, Wójcik - Ekwueme. W drugiej połowie weszli: Kozaczyński, Dziubiński, Kamiński, Jędrzejczyk, Stanek, Dołubizna

Kolejny sparing już 6 lutego. Rywalem będzie MKS Kutno.