Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zjeżdżalnia Anakonda już czynna [ZDJĘCIA]

UM Płock
Zjeżdżalnia Anakonda w Płocku jest już czynna
Zjeżdżalnia Anakonda w Płocku jest już czynna fot. Emil Grochowski
W południe została oddana do użytku 40-metrowa zjeżdżalnia Anakonda na płockiej "Sobótce". Już pierwsze minuty po uruchomieniu zjeżdżalni pokazały, że jest to spora atrakcja dla dzieci, ale także dla dorosłych plażowiczów.

Zjeżdżalnia Anakonda jest atrakcją bezpłatną. Ruchem na niej steruje elektroniczny system ze światłami i czujkami ruchu. Zabawa odbywa sie pod okiem ratownika, który w godzinach otwarcia kąpielska czuwa nad bezpieczeństwem korzystajacych ze zjeżdżalni. Ślizg kończy się w specjalnym basenie hamownym usytuowanym na plaży. Schody ułatwiające wyjście z basenu wyłożone są antypoślizgowymi płytkami, jednak jeśli będzie to konieczne dodatkowo pojawią się na nich maty antypoślizgowe.

Czytaj także: Nie będzie można palić nad Sobótką. Powstanie palarnia

Zjeżdżalnia Anakonda została wykonana w ramach zadania pod nazwą „Rura zjazdowa dla potrzeb Kąpieliska Miejskiego "Sobótka". Miejska inwestycja kosztowała 310.338,72 zł brutto. Zjeżdżalnia Anakonda została zbudowana przez firmę Mazur z Bytomia. Podobne zjeżdżalnie funkconują na kąpieliskach na Mazurach i nad Bałtykiem.

W odpowiedzi na pytania czytelników dlaczego koniec zjeżdżalnia Anakonda nie kończy się w wodach zalewu Sobótka tylko na plaży Zespół Prasowy wyjaśnia:

Zjeżdżalnie wodne mogą kończyć się trojako:
- swobodnym spadkiem do wody w specjalnym basenie lub wydzielonej strefie basenu czy zbiornika ogólnego,
- elementem hamującym wstawionym w basen lądowiska
- lub wanną hamowną czyli osobnym basenem hamującym, będącym integralną częścią zjeżdżalni.

Czytaj także: Prawie czterdzieści osób wzięło udział w sprzątaniu Sobótki

Zjeżdżalnia Anakonda swoje zakończenie ma w specjalnym basenie, a nie bezpośrednio w wodach zalewu Sobótka. Jest to rozwiązanie bezpieczne, celowe i zgodne z planem. Wynika ono z dwóch powodów. Pierwszy to względy bezpieczeństwa - tzw. wanna hamowna zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom zjeżdżalni w porównaniu z bezpośrednim zakończenie zjazdu w zalewie Sobótka. Po drugie Sobótka jest akwenem naturalnym, w którym może zmieniać się głębokość wody. Zjeżdżalnia Anakonda kończy się w basenie hamującym co eliminuje sytuację, że zjazd zakończymy w zbyt płytkiej wodzie lub nawet na piasku.
Takie rozwiązania jak zastosowane na Sobótce funkcjonują na wielu naturalnych akwenach np. na kąpieliskach na mazurskich jeziorach czy na plażach w nadmorskich kurortach.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto