Zwycięstwo nad Gryfem na koniec zgrupowania

W ostatnim sparingu rozegranych podczas obozu przygotowawczego w Cetniewie, piłkarze Wisły Płock wygrali z Gryfem Wejherowo 2:0. Drużyny grały 2x40 minut.

Mecz nie należał do porywających, dużo ważniejsze jednak było wykonanie założeń taktycznych. Obie bramki padły na początku spotkania. W 5. minucie po podaniu Krzysztofa Janusa gola z 10 metrów zdobył Łukasz Sekulski. Pięć minut później fantastycznym dośrodkowaniem popisał się Filip Burkhardt, a do siatki znów trafił „Sekul”. „Nafciarze” mogli prowadzić wyżej, ale Marcin Krzywicki nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam. Sędzia powinien też odgwizdać rzut karny po tym, jak zawodnik Gryfa zagrał ręką w polu karnym. Piłkarze z Wejherowa również mieli swoje szanse. W 30. minucie Seweryn Kiełpin wypuścił piłkę z rąk, a Tomasz Kotwica trafił w poprzeczkę.

Druga połowa to już dużo wolniejsze tempo. Szanse dla Wisły zmarnowali Daniel Mitura, Sekulski i Krzywicki. Rywale właściwie nie zagrozili już bramce płocczan.

Z różnych przyczyn trener Marcin Kaczmarek nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Bartłomiej Sielewski jest przeziębiony, Janusz Dziedzic narzekał na lekki uraz barku, a Łukasz Nadolski pleców. Z kolei Arkadiusz Mysona naderwał palec u stopy i czeka go dwutygodniowa przerwa w zajęciach. Cały czas po kontuzji dochodzi do siebie nowy zawodnik, Mirosław Kalista.

Gryf Orlex Wejherowo - Wisła Płock 0:2 (0:2)
0:1 Łukasz Sekulski 5. (asysta Krzysztof Janus)
0:2 Łukasz Sekulski 10. (asysta Filip Burkhardt)

Gryf: Duda - Kostuch, Stefanowicz, Skwiercz, Gicewicz - Kaszuba, Kotwica, Kołc, Dąbrowski, Siemaszko - Wiśniewski.
Grali także: Zając, Bank, Miszka, Warcholak i Szlas.

Wisła: Kiełpin - Zembrowski, Magdoń (41. Śnieć), Radić, Mitura - Janus (41. Grudzień), Góralski (55. Pomorski), Burkhardt (41. Adamczyk), Sekulski, Hiszpański (55. Wawrzyński) - Krzywicki.