Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 34:22 [FOTO]

Daniel Świerżewski
Piłkarze ręczni zrehabilitowali się za czwartkową porażkę z Vive Targami Kielce i w pokonali w niedzielę Zagłębie Lubin 34:22 (15:10). „Miedziowi” równorzędną walkę toczyli jedynie przez pierwsze 10 minut. Potem zawodnicy Larsa Walthera zdobyli siedem punktów i wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca meczu.

Na przerwę płocczanie schodzili z pięciobramkową przewagą i jasnym było, że mecz zakończy się ich pewnym zwycięstwem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwunastobramkową wygraną. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Michał Zołoteńko, Kamil Syprzak i Christian Spanne. Wszyscy zaliczyli po siedem trafień. Na słowa pochwały zasłużył także fantastycznie broniący Morten Seier.

Sytuacja „nafciarzy” w tabeli nie poprawiła się jednak, ponieważ swój mecz wygrali także kielczanie i ich przewaga nad Wisłą wynosi osiem punktów.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!