Vive Kielce - Wisła Płock 26:22 w meczu na szczycie [RELACJA, FOTO]

Daniel Świerżewski
W szlagierowym meczu Superligi Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Vive Targi Kielce 22:26. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny grały akcja za akcję i do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką. Po zmianie stron Wisła Płock wyraźnie spuściła z tonu. Strzelanie goli sprawiało im dużo więcej problemów. W Pewnym momencie Vive prowadziło pięcioma golami. Ostatecznie gospodarze wygrali 26:22 i można powiedzieć, że jest to zwycięstwo zasłużone.

60' 26:22 Tkaczyk na kilka sekund przed końcem pokonuje Wicharego. Koniec meczu. Pewne zwycięstwo Vive Targi Kielce.

59' 25:22 Olafsson strzela gola. Nie ma już nadziei dla Wisły.

59' 24:22 Piękna akcja Wisły. Wiśniewski złapał piłkę w powietrzu i pokonał Szmala.

58' 24:21 Wiśniewski pewnie pokonuje Szmala.

57' 24:20 Tym razem kara dwóch minut dla Spanne. Siły wyrównane.

57' 24:20 Dwie minuty kary dla Jurasika. Rzut karny wykorzystał Kubisztal.

56' 24:19 Sprytny strzał Spanne i piłka wturlała się do bramki kielczan.

56' 24:18 Błąd kroków "Nafciarzy" i szybki kontratak Vive. Gol Thorira Olafssona.

55' 23:18 Strzał Spanne broni Szmal.

54' 23:18 Kolejny silny strzał Jureckiego. Wichary bez szans.

53' 22:18 Faul w ataku zawodnika Wisły.

53' 22:18 Kara dwóch minut dla Bunticia.

52' 22:18 Kavas po strzale kozłem zmniejsza przewagę gospodarzy.

51' 22:17 Gol Jurasika. Kibice Vive pewni swego zaczynają już świętować zwycięstwo.

50' 21:17 Spanne lobem pokonuje Szmala.

48' 21:16 Mateusz Jachlewski potężnym strzałem pokonuje bramkarza Wisły.

47' 20:16 Wichary wspaniale broni strzał Jurasika.

47' 20:16 Dwie minuty kary dla Toromanovicia. Vive gra w przewadze.

46' 20:16 Fantastyczna interwencja Marcina Wicharego.

44' 20:16 Wreszcie gol dla Wisły. Autorem trafienia Nikola Eklemović

44' 20:15 Stojković trafia do siatki. Sytuacja "Nafciarzy" staje się coraz gorsza.

42' 19:15 Sławomir Szmal będzie się śnił w nocy zawodnikom Wisły. Broni niesamowite piłki.

42' 19:15 Mocny, ale niecelny strzał Spanne.

41' 19:15 I znów trafienie Zormana. Rośnie przewaga Vive.

40' 18:15 Uros Zorman zdobywa swojego pierwszego gola w tym meczu.

39' 17:15 Tym razem Jurecki udanie zakończył akcję. Znów dwie bramki przewagi gospodarzy.

38' 16:15 Jurecki poślizgnął się na śliskim parkiecie.

38' 16:15 Kubisztal zdobywa kontaktowego gola.

37' 16:14 Kolejne trafienie Toromanovicia.

36' 16:13 Wreszcie akcja zakończona golem. Kuchczyński podwyższa prowadzenie Vive.

35' 15:13 Kolejna dobra interwencja Szmala.

34' 15:13 Jurecki strzelił nad bramką Wisły.

32' 15:13 Dwie minuty kary dla Spanne za to, że nie odłożył piłki po odgwizdaniu faulu w ataku. Vive w przewadze.

31' 15:13 Rozpoczęła się druga połowa. Gol Stojkovicia z rzutu karnego.

30' 14:13 Tuż przed przerwą przewagę Vive zmniejszył Kubisztal. Koniec pierwszej połowy.

30' 14:12 Buntić ponownie trafia do siatki.

29' 13:12 Gol Toromanovicia i już tylko jeden gol straty Wisły.

27' 13:11 Odbywający karę dwóch minut Twardo otrzymał... karę dwóch minut. Posiedzi więc na ławce w sumie cztery minuty, a z boiska musi zejść jeden z zawodników Wisły.

27' 13:11 Wisła się nie poddaje. Gol Kovasa.

26' 13:10 Szybka kontra Vive i Mariusz Jurasik podwyższa prowadzenie.

26' 12:10 Dwie minuty kary dla Adama Twardo.

26' 12:10 Niewykorzystany rzut karny. Sławomira Szmala uratował słupek.

25' 12:10 Dwie minuty kary dla Bunticia. Wisła znów gra w przewadze.

25' 12:10 O czas poprosił szkoleniowiec "Nafciarzy".

23' 12:10 Wisła bezskutecznie próbuje sforsować obronę gospodarzy. Ostatecznie próba strzału nieudana.

22' 12:10 Gol Grzegorza Tkaczyka i znów dwie bramki przewagi Vive.

22' 11:10 Stratę zmniejsza Toromanović.

21' 11:9 Dwubramkowa przewaga gospodarzy. Autorem gola Kuchczyński.

21' 10:9 Vive już w komplecie. Gol Stojkovicia.

20' 9:9 Bartłomiej Tomczak ostro powstrzymywany przez rywali, ale zdołał skierować piłkę do bramki.

19' 8:9 Syprzak z rzutu karnego. Dwie minuty kary dla Jureckiego.

18' 8:8 Wichary broni uderzenie Jureckiego.

18' 8:8 Kavas doprowadza do wyrównania.

17' 8:7 Kolejnego gola zdobywa Buntić.

17' 7:7 "Bomba" Tkaczyka i znów remis.

16' 6:7 Trafienie Adama Wiśniewskiego z ostrego kąta.

16' 6:6 Żółta kartka dla Grzegorza Tkaczyka.

15' 6:6 Z rzutu karnego gola zdobył Stojković.

14' 5:6 Obie drużyny popełniają sporo błędów. Strzelcom brakuje precyzji.

12' 5:6 Ładny strzał z biodra Bostjana Kavasa.

10' 5:5 Piłka po strzale Patryka Kuchczyńskiego odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

8' 4:5 Michał Kubisztal i "Nafciarze" na prowadzeniu.

7' 4:4 Błyskawiczna odpowiedź Wisły. Gol Nikoli Eklemovicia.

7' 4:3 Vive na prowadzeniu dzięki trafieniu Bunticia.

5' 3:3 Rzut karny wykorzystany przez Rastko Stojkovicia.

4' 2:3 Christian Spanne daje gościom prowadzenie.

3' 2:2 Kamil Syprzak wykorzystał rzut karny.

2' 2:1 Michał Jurecki strzelił gola i znów Vive na prowadzeniu.

2' 1:1 Szybka odpowiedź, do bramki trafił Muhamed Toromanović.

1' Zaczęli. 1:0 gol autorstwa Denisa Bunticia.

VIVE KIELCE: 1. Marcus Cleverly, 78. Sławomir Szmal, 2. Piotr Grabarczyk, 4. Bartłomiej Tomczak, 5. Michał Jurecki, 6. Grzegorz Tkaczyk, 7. Mateusz Zaremba, 9. Thorir Olafsson, 10. Patryk Kuchczyński, 13. Mariusz Jurasik, 15. Mateusz Jachlewski, 18. Rastko Stojković, 21. Denis Buntić, 22. Zeljko Musa, 23. Uros Zorman, 24. Tomasz Rosiński

WISŁA PŁOCK: 12. Marcin Wichary, 22. Morten Seier, 2. Zbigniew Kwiatkowski, 8. Nikola Eklemović, 9. Christian Spanne, 10. Adam Wiśniewski, 11. Michał Kubisztal, 14. Bostjan Kavas, 15. Luka Dobelsek, 19. Adam Twardo, 20. Muhamed Toromanović, 21. Kamil Syprzak, 23. Paweł Paczkowski