Telekom Veszprém HC - Orlen Wisła Płock. Nafciarze rozbici na Węgrzech. Dziesięć bramek różnicy

W meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock przegrała 22:32 (9:17) w Węgrzech z Telekom Veszprém HC. Najlepszy zawodnikiem Nafciarzy okazał się Kosorotov, który rzucił siedem bramek. Katem naszego zespołu został natomiast Petar Nenadić z dziewięcioma trafieniami.

Telekom Veszprém HC 32:22 Orlen Wisła Płock

Skład Veszprém: Rodrigo Corrales, Vladimir Cupara - Yahia Fathy 2, Petar Nenadić 9, Andres Nilsson 5, Bjarki Elisson 1, Patrik Ligetvári, Gasper Marguc 3, Manuel Strlek 3, Péter Lukács, Kentin Mahé 1, Yehia Elderaa 4, Dragan Pechmalbec 3 Mikita Vailupau 1, Adrián Sipos.

Skład Wisły: Krystian Witkowski, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 2, Tin Lučin 3, Tomás Piroch 2, Kosuke Yasuhira 1, Marcel Sroczyk, Abel Serdio 3, Leon Šušnja, Daniel Sarmiento, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Pérez Arce 1, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Dimitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 7.

Kary: Sipos 14', Ligetvári 16', Vailupau 23', Sipos 52' - Serdio 9', Żytnikow 12', Piroch 14', 41', Lučin 19', Sroczyk 33, 54', Terzić 44', 46', Šušnja 46'.
Czerwona kartka: Piroch 46'.
Sędziowie: Lars Jorum i Havard Kleven (Norwegia).

Relacja

• Koniec. Przegrywamy 22:32.
  • 60' Serdio nie łapie podania od Lucina i Strlek skutecznie w kontrze - 32:22
  • 59' Pechmalbec z drugiej linii - 31:22
  • 58' Krajek przechwycił piłkę, ale niestety wpadł w pole karne. Atakują gospodarze - 30:22
  • 58' Serdio po podaniu Sarmiento - 30:22
  • 57' Witkowski broni rzut Nenadica - 30:21
  • 56' Terzic zatrzymany przez bramkarza - 30:21
  • 55' Kosa zgubił, a Petar trafił do pustej - 30:21
  • 54' Gol z koła Nilssona - 29:21
  • 54' Kara dla Sroczyka za cios w twarz - 28:21
  • 53' Tym razem Abel celnie! - 28:21
  • 52' Serdio zatrzymany przez Cuparę, który pojawił się między slupkami, ale mamy piłkę - 28:20
  • 52' Sipos ukarany dwuminutową karą - 28:20
  • 51' Nenadić z drugiej linii pomiędzy nogami Witkowskiego - 28:20
  • 51' Mamy przebitkę na ławkę Wisły, a tam... Lucin ma bandażowany staw skokowy. Oby t onie było nic poważnego.. - 27:20
  • 50' Witkowski broni i Kosa trafia - 27:20
  • 49' W odpowiedzi Perez też przekracza linię - 27:19
  • 49' Sarmiento daje o sobie znać - strata, ale Strlek przekroczył pole bramkowe w kontrze - 27:19
  • 48' Strlek ze skrzydła - 27:19
  • 47' Kosa z drugiej linii między nogami Rodrigo - 26:19
  • 46' Elderaa trafia - 26:18
  • 46' Jeszcze kara dla Leona... - 25:18
  • 46' Czerwona dla Pirocha za uderzenie w twarz w obronie.Trudno wyłapać z transmisji, czy była to bezpośrednia czerwona czy z degradacji, realizator nie pokazał - 25:18
  • 45' Strata gospodarzy i kontra Pereza! - 25:18
  • 45' Sygnalizacja gry pasywnej i rzut Pirocha w poprzeczkę - 25:17
  • 44' Mahe z prawego rozegrania po wejściu w pierwszą linię - 25:17
  • 44' Teraz Terzic otrzymał z kolei karę dwóch minut za ciągnięcie za koszulkę - 24:17
  • 43' Popis Terzicia w ataku. Indywidualna akcja zakończona rzutem, ale nie miał kłopotów Corrales, by to obronić. - 24:17
  • 42' Nilsson z koła - 24:17
  • 42' Lucin w ciemno przez plecy do Sroczyka, ale skrzydło było puste... - 23:17
  • 41' Faul w ataku gospodarzy! - 23:17
  • 41' Kara dla Pirocha - 23:17
  • 40' Szybko wykorzystujemy swoje szanse - Lucin! - 23:17
  • 40' Faul w ataku gospodarzy po raz kolejny! - 23:16
  • 40' Czas dla Węgrów - 23:16
  • 39' Słupek po rzucie gospodarzy, a Kosa zmniejsza straty - 23:16
  • 39' Kosorotov - szybko, mocno i skutecznie - 23:15
  • 38' Witkowski pojawił się w bramce, a gospodarze faulowali w ataku - 23:14
  • 38' Yasuhira sam i skutecznie - 23:14
  • 37' Nenadić ze środka - 23:13
  • 37' Lucin skutecznie! - 22:13
  • 37' Szybko grają w atku gospodarze. Marguc ze skrzydła - 22:12
  • 36' Blok obrońców i Marcel ratuje piłkę, a po szybkim ataku trafia Piroch! - 21:12
  • 35' Lucin trafia do siatki, a w bramce skutecznie Jastrzębski, ale gospodarze zostają w posiadnaiu - 21:11
  • 35' Ależ przepiękna wrzutka Nenadicia do Eldeera! - 21:10
  • 34' Na parkiecie leżał Daszek, ale wstał już o własnych siłach. Kartkę dostał Xavi Sabate za krytykowanie decyzji sędziów. Nasz zawodnik rzeczywiście dostał w twarz, ale gospodarze będą atakować - 20:10
  • 34' Strata Wisły. Bardzo chaotycznie atakowaliśmy - 20:10
  • 33' Łatwa bramka ze skrzydła Marguca - 20:10
  • 33' Sroczyk ukarany karą dwóch minut - 19:10
  • 33' Kosa wreszcie celnie - 19:10
  • 32' Kosa raz jeszcze niecelnie, a z kontry trafił Strlek - 19:9
  • 31' Nilsson szybko z koła - 18:9
  • 31' Zaczynamy od obrony Corralesa - Kosorotov zatrzymany - 17:9
  • 31' Nafciarze zaczęli drugą część gry. Walczymy o honor Panowie! - 17:9
  • Zawodnicy na parkiecie. Zaraz wracamy do gry.
  • Nawet nie ma co komentować. Tyle prostych błędów i strat nie ogląda się nawet na meczach juniorów. Do tego kilka obron Corralesa i skuteczne szybkie ataki Veszprem. Należy się cieszyć, że Marcel był w stanie odbić kilka piłek, bo byłoby dużo gorzej. O odwrócenie losów meczu będzie ciężko, ale niech nam Nafciarze dadzą chociaż promyk nadziei na dobrą grę w niedzielnym meczu z Łomżą...
  • Przerwa. Przegrywamy 9:17.
  • 30' Bramka Veszprem - 17:9
  • 30' Daszek znów celnie - 16:9
  • 30' Piroch wywalczył rzut karny - 16:8
  • 29' Przejmujemy piłkę w obronie - chyba po raz pierwszy - 16:8
  • 28' Yasuhira nad poprzeczką - 16:8
  • 27' Bramka z koła - 16:8
  • 27' Daszek z karnego - 15:8
  • 26' Dawydzik nie trafia, ale był faulowany - karny - 15:7
  • 26' Yasuhira wreszcie na boisku! Po 253 błędach Sarmiento - 15:7
  • 25' Lucin w ręce...co my robimy?! Bramka z kontry - 15:7
  • 25' Jastrzębski broni, raz jeszcze! - 14:7
  • 24' Błąd Węgrów w ataku, a Piroch zatrzymany przez brakarza - 14:7
  • 23' Sarmiento nie trafia z doskonałej pozycji z koła... - 14:7
  • 23' Kara po faulu na Kosorotovie - Vailupau - 14:7
  • 22' Sarmiento traci piłkę, a Veszprem zdobywa bramkę - 14:7
  • 21' Yahia skutezcnie - 13:7
  • 21' Czas dla Węgrów - 12:7
  • 21' Piłka w siatce Wisły, ale wcześniej był gwizdek sędziów. Veszprem w ataku - 12:7
  • 21' Kosorotov z drugiej linii! - 12:7
  • 20' Kosa sam - zatrzymany, ale był faulowany - 12:6
  • 20' Faul w ataku gospodarzy. Rozprężyli się Węgrzy - 12:6
  • 19' Kara dla Lucina - 12:6
  • 19' Sarmiento do Serdio i bramka z koła - 12:6
  • 19' Jastrzębski ponownie zatrzymuje rzut rywala! - 12:5
  • 18' Krajewski przełamuje złą passę - 12:5
  • 18' A gospodarze robią swoje - z drugiej linii i czas dla Nafciarzy - 12:4
  • 17' Sarmiento niedokładnie do koła - 11:4
  • 17' Jastrzębski! Jedyny, który trzyma poziom... - 11:4
  • 16' Sarmiento jednak dopiął swego - zagranie na skrzydło i piłka w aucie - 11:4
  • 16' Sarmiento prosto w ręce rywala, ale sędziowie dopatrzyli się faulu na kole - 11:4
  • 15' Elisson ze skrzydła. Deklasacja już po kwadransie gry - 11:4
  • 15' Chcieliśmy wykorzystać pustą bramkę. Nie trafiamy w światło bramki... - 10:4
  • 15' Nenadic bezlitosny dla Nafciarzy - 10:4
  • 14' Piroch stracił piłkę i jeszcze faulował - kara i piłka dla miejscowych... - 9:4
  • 14' Petar w pierwsze tempo - celnie - 9:4
  • 14' Szybka akcja Węgrów i karny dla miejscowych. W twarz, przypadkowo, po faulu dostał jeszcze Jastrzębski, ale nic mu na szczęście nie jest - 8:4
  • 14' Lucin w poprzeczkę... - 8:4
  • 14' Hiszpan - na przekór - wywalczył karnego i karę dla Siposa - 8:4
  • 13' Sarmiento na boisku. Wrócił Hiszpan i znów Sonic poszedł w odstawkę.. - 8:4
  • 12' Szybka bramka z koła Veszprem - Nillson - 8:4
  • 12' Żytnikow z drugiej linii, ale po chwili dostał karę - przebiegł przez pole środkowe przy wznowieniu miejscowych - 7:4
  • 11' Dima ponownie zatrzymany. Na szczęście gospodarze też nie wykorzystali swojej szansy - obrotowy łapał piłkę już z pola karnego. W międzyczasie ustaliliśmy kto wcześniej dostał karę - Abel Serdio - 7:3
  • 10' Przed przerwą otrzymaliśmy karę dwóch minut, ale nie zwróciliśmy uwagi, który z Nafciarzy został ukarany.
  • 10' Dima zatrzymany przez Rodrigo, ale jeszcze lepsza obrona Jastrzębskiego w kontrze - uff!! - 7:3
  • 9' Elderaa celnie i czas dla Xaviego Sabate - 7:3
  • 8' Kosorotov z miejsca, ale obok bramki. Słaby początek Wisły - 6:3
  • 8' Piroch sam, szybko, ale niecelnie, a w odpowiedzi Nenadić trafia - 6:3
  • 7' Kolejna obrona Jastrzębskiego! - 5:3
  • 7' Piroch wreszcie skutecznie - gol po wejściu w pierwszą linię - 5:3
  • 7' Piroch zatrzymany przez Rodrigo i szybka bramka Nenadica - 5:2
  • 6' Głupia strata Pirocha i bramka z kontry - 4:2
  • 6' Nenadić z drugiej linii z biodra - 3:2
  • 5' Niestety, Krajek niecelnie - 2:2
  • 5' Ładna akcja gospodarzy i jeszcze lepsza obrona Jastrzębskiego! Zaczyna swój popis bramkarz! 2:2
  • 4' Kosorotov z biodra! - 2:2
  • 3' Łatwa bramka z koła - 2:1
  • 3' Dima z drugiej linii - 1:1
  • 2' Kosa zatrzymany, ale wciąż atakujemy - 1:0
  • 2' Piroch niedokładnie do koła, ale mamy piłkę - 1:0
  • 2' Długa akcja miejscowych zakończona rzutem Nenadicia - 1:0
  • 1' Gramy!
  • 18:45 - Gospodarze zaczna spotkanie.
  • 18:43 - Jesteśmy po hymnie Ligi Mistrzów. Zaraz pierwsze podanie.
  • 18:40 - W Veszprem trwa właśnie prezentacja drużyn. Gospodarze wybiegają na boisko.
  • 18:37 - Co ciekawe, zdaniem Szwajcarów w drugą stronę - z Kadetten do Wisły - powędrował Hiszpan Ignacio Biosca, ale Wisła, póki co, milczy w tej sprawie.
  • 18:35 - Przypominamy, że w barwach Wisły nie zobaczymy już Kristiana Pilipovicia, który rozwiązał wczoraj kontrakt z powodów osobistych, a dziś został ogłoszony jako zawodnik Kadetten Schaffhausen.
  • 18:30 - Już tylko kwadrans dzieli nas od początku meczu. Dziś do składu wraca, dość niespodziewanie, Daniel Sarmiento. Oby był w lepszej formie niż przed kontuzją.
  • Nasza relacja zacznie się około 20 minut przed meczem. Tymczasem odsyłamy do zapowiedzi.