CS Dinamo București - Orlen Wisła Płock. Nafciarze przegrywają w Rumunii. Tragiczna postawa w końcówce meczu

SPR Wisła Płock
W meczu 7. kolejki Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock przegrała 27:32 (14:15) z CS Dinamo București. Najskuteczniejszym Nafciarzem w tym meczu był Tin Lucin z ośmioma bramkami. Za tydzień rewanż w Orlen Arenie.

CS Dinamo București 32:27 Orlen Wisła Płock

Początek meczu był dość wyrównany, a obie strony regularnie zdobywały bramkę za bramką. Mimo wszystko, to gospodarze cały czas znajdowali się na prowadzeniu. Jedyna sytuacja, gdy Nafciarze byli na prowadzeniu, to w momencie, gdy Lucin zdobył pierwszą bramkę w meczu - 1:0. Później gospodarze wyrównali i od wyniku 2:2 wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy. Wiślacy robili swoje w ataku, chociaż zmarnowali też kilka stuprocentowych sytuacji, ale sporo tracili w obronie, nawet gdy kilka obron z rzędu zanotował Kristian Pilipović. Ostatecznie do szatni schodziliśmy, przegrywając 14:15, a gospodarze otrzymali jeszcze czerwoną kartkę za rzut w głowę Krajewskiego. Mieliśmy wszystko, by w drugą połowę wejść dobrze i odmienić losy meczu, ale jednak tak się nie stało. Miejscowi odskoczyli nam na kilka bramek, ale szybko udało się je zniwelować i wydawało się, że końcówka będzie emocjonująca. Tak się jednak nie stało. W 48. minucie Daszek zdobył bramkę na 25:24 dla Rumunów i wtedy stanęliśmy. Gospodarze byli sktueczniejsi i bez trudu zdobywali kolejne gole. Całkowicie w tym meczu nie pomogła nam bramka, a w zasadzie większość rzutów kończyła się golami. Ostatecznie przegraliśmy 27:32.

Skład Dinamo: Khalifa Ghedbane, Saeid Heidarirad - Joap Pedro Francisco Da Silva, Valentin Ghionea 2, Eduardo Gurbindo 1, Nicusor Negru 6, Alex Pascual Garcia 1, Lazar Kukić 7, Ante Kuduz, Javier Humet Gaminde 4, Andrii Akimenko 2, Viachaslau Bokhan, Mohamed Mamdouh Ashmen Shebib 5, Ismail Mohamed Zainelabedin Ali 3, Robert Mihai Militaru, Cedri Sorhaindo 1.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 4, Tin Lučin 8, Tomás Piroch, Kosuke Yasuhira 2, Marcel Sroczyk, Abel Serdio 2, Leon Šušnja, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski 2, Gonzalo Pérez Arce 2, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 6, Sergei Kosorotov 1.

Sędziowie: Péter Horváth i Márton Balázs (Węgry).
Kary: Militaru 9', 15', Humet 33' - Krajewski 20', 37', Piroch 32', Serdio 35', Lučin 43'.
Czerwona kartka: Kuduz 30' (za rzut w głowę przeciwnika).

• Koniec. Przegraliśmy 27:32...
  • 60' Lucin zatrzymany. Podsumowanie końcówki meczu - 32:27
  • 60' Karny dla Nafciarzy - 32:27
  • 60' Strata gospodarzy - 32:27
  • 59' Mihić ze skrzydła - 32:27
  • 59' Jastrzębski wreszcie skutecznie, ale trochę za późno - 32:26
  • 58' Lucin zatrzymany raz jeszcze. Tragiczna końcówka meczu w naszym wykonaniu, a przecież każda bramka może mieć znaczenie - 32:26
  • 58' Ali Zein bez kłopotów ze środka. Rozjeżdżają nas Rumuni... - 32:26
  • 57' Daszek zatrzymany. Nie wygramy tego meczu, a prawdopodobnie nawet nie zremisujemy... - 31:26
  • 57' Humet skutecznie. - 31:26
  • 56' Lucin zatrzymany... - 30:26
  • 56' Daszek przejął piłkę w obronie - 30:26
  • 55' Faul w ataku Yasuhiry. Będzie ciężko o punkty... - 30:26
  • 55' Kukić z wyczyszczoną strefą - 30:26
  • 55' Czas dla miejscowych - 29:26
  • 54' Kosa podał w nogi Japończyka. Strata... - 29:26
  • 54' Wszystko wpada... - 29:26
  • 53' Serdio! Cudem, jedną ręką, złapał piłkę Yasuhiry i trafił do siatki! - 28:26
  • 52' Kukić celnie - 28:25
  • 51' Kosorotov prosto w bramkarza zza pełnego bloku - 27:25
  • 51' Sygnalizacja gry pasywnej dla Nafciarzy. Próba wrzutki zatrzymana, ale mamy piłkę i dwa podania - 27:25
  • 50' Zaspaliśmy w obronie. Skrzydłowy zbieg na koło i nieatakowany zdobył bramkę - 27:25
  • 50' Lovro z niesamowitego kąta! - 26:25
  • 49' Ali Zein z drugiej linii. Mamy dziś kłopoty w bramce - 26:24
  • 48' Strata gospodarzy i daszek z kontry - 25:24
  • 47' Lucin pierwszy raz niecelnie - 25:23
  • 47' Piękne zagranie do koła i trafia Negru - 25:23
  • 46' Ali Zain ze środka, ale szybko odpowiedział Mihić - 24:23
  • 46' Daszek! Ponownie wchodzi w obronę i zdobywa bramkę! - 23:22
  • 45' Niesamowity pech... Piłka po rękach Pilipovicia wpadła do siatki - 23:21`
  • 44' Daszek indywidualnie! Mamy kontakt! - 22:21
  • 44' Pilipovic wrócił do bramki i zatrzymał kołowego! - 22:20
  • 44' Daszek w poprzeczkę! Ależ pech - 22:20
  • 43' Słupek gospodarzy ze skrzydła! - 22:20
  • 43' Kara dla Lucina - 22:20
  • 43' Mihić się przełamał! - 22:20
  • 42' Piekielnie mocny rzut z biodra Kukicia - 22:19
  • 42' Mihić do Yasuhiry i bramka z prawego rozegrania Japończyka! - 21:19
  • 41' Fatalny rzut z koła gospodarzy! - 21:18
  • 40' Lucin z karnego! - 21:18
  • 40' Sonic zatrzymany przez bramkarza, ale był faulowany - 21:17
  • 40' Kolejne fatalne podanie Pirocha i łatwa bramka gospodarzy. Czas dla Wisły - 21:17
  • 39' Faul w ataku gospodarzy - 20:17
  • 38' Niedokładne zagranie Pirocha... - 20:17
  • 38' Mamy chwilę przerwy. Po rzucie Lucina siatka w bramce gospodarzy została rozerwana. - 20:17
  • 37' Błyskawiczna odpowiedź Kukicia - 20:17
  • 37' Lucin trzyma nas przy życiu! Ależ bramka Chorwata, cudowne trafienie! - 19:17
  • 37' Łatwa bramka prawego rozgrywającego gospodarzy - 19:16
  • 37' Kara dla Krajewskiego. Chyba popełniliśmy błąd przy zmianie. Pół minuty w podwójnym osłabieniu Nafciarzy - 18:16
  • 37' Lucin po wejściu w pierwszą strefę! - 18:16
  • 36' Niesamowity pech. Strata gospodarzy, ale wszyscy Nafciarze pobiegli do kontry! Ostatecznie gospodarze rzucili ze skrzydła - 18:15
  • 35' Wyciągają pomocną dłoń miejscowi! Faul w ataku i kontra Krajka! - 17:15
  • 35' Kara dla Serdio. Źle zaczęliśmy połowę - 17:14
  • 34' Dawydzik w słupek, ale sędziowie i tak odgwizdali faul w ataku... - 17:14
  • 34' Gol z koła - 17:14
  • 34' Ponownie Ghedbane zatrzymuje Mihicia... Będą się śnić te sytuacje, jeśli przegramy - 16:14
  • 33' Faul na Daszku. Kara dla Humeta - 16:14
  • 33' Bramka ze skrzydła Negru - 16:14
  • 32' Kara dla Pirocha, a była sygnalizacja gry pasywnej... W bramce od początku drugiej połowy Jastrzębski - 15:14
  • 31' Ponownie doskonale rozgrywamy przewagę, ale tym razem z bramkarzem przegrywa Mihić... 15:14
  • 31' Wracamy do gry! Przypomnijmy, że pierwsze dwie minuty garmy w przewadze 15:14
  • Nie najgorsze 30 minut w wykonaniu Nafciarzy. Pierwszy raz od dawna dał o sobie znać Kristian Pilipović, który zanotował kilka udanych interwencji. Dobrze gramy w obronie, gospodarze najwięcej zagrażają nam z koła. W ataku natomiast wcale nie popełniamy dużo błędów, ale brakuje nam trochę skuteczności. Jest szansa na pozytywny wynik. Walczyć Wisła!
  • Czerwona kartka dla Kuduza za ten rzut w Krajewskiego!
  • Rzut prosto w twarz Krajewskiego... Przegrywamy do przerwy 14:15.
  • 30' Nie udało się przeprowadzić akcji. Będzie wolny po syrenie - 15:14
  • 30' Czas dla Dinama. 15 sekund mają gospodarze - 15:14
  • 30' Yasuhira dobrze do Serdio i bramka z koła! - 15:14
  • 30' Czas dla Wisły. 44 sekundy do końca - 15:13
  • 29' Bardzo długo atakowali gospodarze i ostatecznie zostali zatrzymani przez Pilipovicia! - 15:13
  • 27' Perez przegrywa pojedynek z bramkarzem - 15:13
  • 27' Ghionea ponownie skutecznie - 15:13
  • 26' Yasuhira sprytnie z biodra tuż nad parkietem! - 14:13
  • 25' Ponownie skutecznie z koła - 14:12
  • 25' Piłka jak po sznurku do Pereza i bramka Hiszpana! - 13:12
  • 24' Skuteczna akcja z kołem - 13:11
  • 23' Blisko przechwytu Nafciarzy, ale jednak gospodarze się uratowali i będą atakować - 12:11
  • 23' Lucin - piąta bramka! - 12:11
  • 23' Daszek wywalczył rzut karny - 12:10
  • 22' Błąd kroków Rumunów! - 12:10
  • 22' Lucin ponownie skutecznie z drugiej linii - 12:10
  • 22' Strata Wisły i bramka do pustej - 12:9
  • 21' Kukić po wejściu w pierwszą linię - 11:9
  • 20' Kara dla Krajka - 10:9
  • 20' Odpowiada Daszek z drugiej linii - 10:9
  • 19' Celny rzut Akimenko - 10:8
  • 19' Faul w ataku Nafciarzy i karny dla gospodarzy - 9:8
  • 18' Strata miejscowych. Mamy szansę na remis! - 9:8
  • 17' Ponownie Lucin! - 9:8
  • 17' Gol z obrotu gospodarzy - 9:7
  • 16' Lucin z dystansu! - 8:7
  • 16' Doskonałe rozegranie przewagi, ale Perez przegrał pojedynek. W odpowiedzi blyskawicznie trafia Ghionea - 8:6
  • 15' Kosuke wywalczył kolejną karę dla Militaru - 7:6
  • 14' Pilipovic zatrzymuje skrzydłowego! Dobre wejście w mecz Chorwata! - 7:6
  • 14' Kosa szybko odpowiada! - 7:6
  • 13' Mamdouh ze środka - 7:5
  • 13' Gospodarze w słupek, ale utrzymują się przy piłce - 6:5
  • 12' Przechwyt i skuteczna kontra Krajka! - 6:5
  • 12' Perez zatrzymany przez bramkarza - 6:4
  • 12' Strata Yasuhiry i kontra Negru - 6:4
  • 12' Kolejna obrona Pilipovicia! - 5:4
  • 11' Blok Nafciarzy. Gospodarze atakują - 5:4
  • 10' Długa akcja gospodarzy i obrona Kristiana. Z kontry natomiast trafia Perez! - 5:4
  • 9' Dawydzik nie łapie piłki - 5:3
  • 9' Kara dla Militaru za uderzenie Yasuhiry - 5:3
  • 8' Mocny rzut z dystansu - celnie - 5:3
  • 8' Piłka po sznurku do Mihicia i znów skutecznie Chorwat! - 4:3
  • 7' Gol z koła - 4:2
  • 7' Pilipovic zatrzymuje rywala, ale źle wykończyliśmy szybki atak i straciliśmy piłkę - 3:2
  • 6' Bomba Kosorotova, ale niestety niecelnie - 3:2
  • 5' Kukić sam ze środka - 3:2
  • 4' Szarpana akcja, ale zakończona bramką Mihicia! - 2:2
  • 3' Gospodarze szybko z koła - 2:1
  • 3' Zgubiliśmy piłkę w ataku - Kosorotov niecelnie do skrzydła - 1:1
  • 2' Szybka odpowiedź Kukicia - rzut bieżny ze środka 1:1
  • 2' Lucin otwiera wynik meczu! 0:1
  • 2' Yasuhira zatrzymany, ale mamy rzut karny! 0:0
  • 1' Błąd krkoków gospodarzy! 0:0
  • 1' - Gramy! 0:0
  • 18:45 - Nafciarze zaczną mecz w obronie.
  • 18:42 - Hymn ligi mistrzów rozbrzmiał!
  • 18:40 - Nafciarze już na parkiecie. Czas na Rumunów i zaraz zaczynamy!
  • 18:37 - Nasze dwie ostatnie wizyty w stolicy Rumunii zakończyły się porażkami. Jak będzie tym razem? Przekonamy się około 20.
  • 18:32 - Nafciarze dziś bez niespodzianek w składzie. Kontuzjowani zawodnicy cały czas pozostają poza grą. Do meczu przystępujemy z jednym środkowym rozgrywającym.
  • 18:25 - Dwadzieścia minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania w Bukareszcie. Przed Nafciarzami trudne zadanie, ale i bardzo ważne punkty do zdobycia w kontekście walki o czwarte miejsce w grupie.
  • Nasza relacja rozpocznie się około 20 minut przed spotkaniem. Tymczasem odsyłamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu - tutaj.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani