Orlen WIsła Płock - Gwardia Opole. Wysoka wygrana Nafciarzy, mimo wielu nieskuteczności. Kwadrans bez gola przyjezdnych! [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock w 9. serii PGNiG Superligi wygrała 32:18 (16:11) z Gwardią Opole. Co ciekawe, goście ostatnie trafienie zanotowali w 45. minucie spotkania! Najlepszym strzelcem Nafciarzy był natomiast Lovro Mihić z sześcioma trafieniami. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego spotkania!

Orlen Wisła Płock 32:18 Gwardia Opole

Mecz w pierwszej połowie toczył się w spokojnym tempie. Nafciarze przeważali różnicą 2-3 trafień, ale nie byli w stanie jeszcze bardziej powiększyć swojej przewagi, ponieważ w wielu momentach zawodziła ich skuteczność. Mimo tego ,w ostatnich dziesięciu minutach udało się jednak dopiąć swego i na przerwę schodzić z pięciobramkowym zapasem. To kazało wierzyć, znając naszą ligę, że emocje w tym spotkaniu już się zakończyły, ale Wiślacy na początku drugiej odsłony gry popisali się jeszcze większą nieskutecznością. Szansy nie wykorzystali jednak przyjezdni, którzy mieli dwie okazje, by zbliżyć się do nas na dystans dwóch trafień. Tak się jednak nie stało, a Nafciarze w pewnym momencie wrzucili, nieosiągalny dla rywali, wyższy bieg. Goście od 45. minuty nie byli w stanie zdobyć bramki, a płocczanie byli bezlitośni w swoich atakach, dzięki czemu mecz zakończył się ich wysokim zwycięstwem!
Obejrzycie naszą fotorelację z tego spotkania!

Orlen WIsła Płock - Gwardia Opole. Wysoka wygrana Nafciarzy,...

Skład Wisły: Krystian Witkowski, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 4,Tin Lučin, Tomás Piroch 2, Kosuke Yasuhira 2, Abel Serdio 2, Leon Šušnja, Krzysztof Komarzewski 4, Przemysław Krajewski 2, Gonzalo Pérez Arce 3, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 4, Lovro Mihić 6, Dimitrij Żytnikow 3, Sergei Kosorotov.

Skład Gwardii: Adrian Fiodor, Mateusz Lellek – Fabian Sosna 1, Maciej Fabianowicz, Mateusz Wojdan 3, Szymon Koc, Marek Hryniewicz 1, Stempin 1, Andrzej Widomski 4, Mateusz Jankowski 1, Wiktor Kawka 2, Mateusz Morawski 1, Michał Ścisłowicz 1, Łukasz Kucharzyk 1, Marek Monczka 2, Roman Chychykało.

Kary: Šušnja 14', 35', Terzić 21', 40', 53', Lučin 29' - Monczka 3', 10', Jankowski 22', Widomski 57'
Czerwona kartka: Terzić 53' (konsekwencja trzech wykluczeń).