HC PPD Zagreb - Orlen Wisła Płock. Remis Nafciarzy w Chorwacji. Ogromny niedosyt...

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock zremisowała 26:26 (15:14) z HC PPD Zagreb, mimo że przez większość meczu utrzymywali prowadzenie. Najlepszym strzelcem Nafciarzy był Abel Serdio - autor sześciu trafień.

HC PPD Zagreb 26:26 Orlen Wisła Płock

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, chociaż minimalnie cały czas przeważali Nafciarze. Grą w ataku dyrygował Kosuke Yasuhira, który zastępował kontuzjowanych Daniela Sarmiento i Dimę Żytnikowa. Rosjanin, co prawda wszedł na ostatnią akcję, ale wydaje się, że nasz zawodnik doznał jakiegoś urazu. Skutecznością popisywali się Serdio i Mihić, ale nieco, wyjątkowo, odstawaliśmy w obronie i do przerwy prowadziliśmy "tylko" jedną bramką - 15:14. Po zmianie stron, obraz gry w zasadzie nie uległ zmianie. Yasuhira, zmuszony do gry przez niemal pełne 60 minut, coraz częściej miał większe kłopoty, a i wychodził na jaw brak ogrania. Nieskuteczny był, mimo wszystko, Kosorotov, który często był zatrzymwany, a w bramce niezbyt pomagał Pilipovic. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a miejscowi na prowadzenie pierwszy raz wyszli w 47. minucie. Do końca mecz już toczył się bramka za bramkę. W ostatniej minucie obaj trenerzy wzięli po czasie, ale najpierw w poprzeczkę uderzył Kosorotov, a następnie gospodarze nie wykorzystali rzutu, który zatrzymał Pilipovic i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów 26:26.

Skład Zagrzebia: Dino Slavić, Aljaž Panjtar - Miloš Kos 1, Davor Čavar 3, Adin Faljić, Luka Lovre Klarica, Jakov Gojun, Edin Klis, Željko Musa 2, Karpo Sirotić 4, Vlado Matanović 4, Timur Dibirow 6, Stefan Dodić 1, Aleks Kavcic 2, Csaba Leimeter 2, Nikola Grahovac 1.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 2, Tin Lučin 2, Tomás Piroch 1, Kosuke Yasuhira 1, Marcel Sroczyk, Abel Serdio 6, Leon Šušnja, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Pérez Arce 4, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 5, Dimitrij Żytnikow, Sergei Kosorotov 4.

Kary: Grahovac 2', 11', Leimeter 23', Dibirow 36', Kos 48' - Serdio 8', Kosorotov 13', Šušnja 24', 33'. Mihić 45'.
Sędziowie: Vaidas Mazeika i Gatelis Mindaugas (Litwa).

Relacja

• Koniec. Remisujemy 26:26. Jest niedosyt...
  • 60' Syrena. Rzut bezpośredni - 26:26
  • 60' 14 sekund jednak mają Chowarci - 26:26
  • 60' Tego meczu już prawdopodobnie nie wygramy, ale oby chociaż zremisować... - 26:26
  • 60' Kosorotov w poprzeczkę... Czas dla Chorwatów - 10 sekund - 26:26
  • 60' 21 sekund. Faulowany Dima. Atakujemy wciąż - 26:26
  • 60' Dima na jedną akcję na boisku - 26:26
  • 60' Czas dla Nafciarzy. 34 sekundy - 26:26
  • 59' Strata piłki po grze pasywnej! Minuta do końca! - 26:26
  • 58' Kosa zatrzymany przez bramkarza. Wymuszony rzut - 26:26
  • 57' Gol z koła miejscowych - 26:26
  • 57' Kosorotov! Indywidualnie! - 25:26
  • 57' Mylą się gospodarze w prostej sytuacji! Poprzeczka! - 25:25
  • 56' Lucin zatrzymany przez bramkarza... - 25:25
  • 56' Rzut karny po faulu na Daszku - 25:25
  • 55' Kosorotov znów zatrzymany, ale Serdio wywalczył piłkę. Atakujemy - 25:25
  • 55' Strata Japończyka i kontra gospdoarzy, niestety - 25:25
  • 54' Nie zlapał piłki kołowy! Mamy piłkę! - 24:25
  • 53' Zgubili piłkę gospodarze i z kontry trafił Dachu! Czas dla Zagrzebia! - 24:25
  • 52' Kosorotov zatrzymany... - 24:24
  • 51' Sirotic sam i skutecznie - 24:24
  • 50' Ufff! Trafia Perez! - 23:24
  • 50' Kosorotov zatrzymany, ale wywalczył jeszcze piłkę - 23:23
  • 50' Pilipovic broni rzut z drugiej linii - 23:23
  • 49' Daszek po wejściu w pierwszą linię! - 23:23
  • 48' Nie układała się ta akcja, ale wywalczyliśmy karę dla Kosa - 23:22
  • 47' Lob z siódmego metra nad Jastrzębskim. Czas dla Wisły - 23:22
  • 47' Karny dla Zagrzebia. Szansa na pierwsze prowadzenie - 22:22
  • 47' Lucin zatrzymany przez goalkeepera.... - 22:22
  • 46' Poprzeczka Lucina i Chorwaci do pustej - 22:22
  • 45' Sirotic znów celnie - 21:22
  • 45' Yasuhira niecelnie do Kosorotova i karny dla gospodarzy, a także kara dla Mihicia - 20:22
  • 45' Przejęcie Mihicia! - 20:22
  • 44' Serdio z koła! - 20:22
  • 44' Celny rzut z drugiej linii - 20:21
  • 43' Daszek tylko w poprzeczkę - 19:21
  • 42' Sirotić trafia - 19:21
  • 42' Kolejny karny dla Zagrzebia - 18:21
  • 41' Cavar w słupek, ale miejscowi zbierają piłkę! - 18:21
  • 41' Karny dla Chorwatów - 18:21
  • 40' Krajek z prawego skrzydła! - 18:21
  • 40' Przejęcie piłki przez Daszka! - 18:20
  • 39' Yasuhira do koła, ale przejęli gospodarze - 18:20
  • 38' Niecelny rzut z kozłem gospodarzy - 18:20
  • 38' Szybka odpowiedź Gonzalo - 18:20
  • 37' Długa akcja zakończona bramką z lewego skrzydła - 18:19
  • 36' Kosorotov w dolny róg! - 17:19
  • 36' To chyba powinna być czerwona kartka dla Dibirowa, ale no nic - gramy dalej - 17:18
  • 36' Strata Daszka i kontra Dibirowa - uderzenie w głowię, kara! - 17:18
  • 35' Leimeter w kontrze w słupek, uf - 17:18
  • 35' Lucin bardzo niecelnie - 17:18
  • 34' Bramka z prawego skrzydła Matanovicia - 17:18
  • 33' Yasuhira z drugiej linii! Niesamowita bramka! - 16:18
  • 33' Szybka odpowiedź miejscowych i jeszcze kara dla Leona - 16:17
  • 33' Lob Serdio i gol! - 15:17
  • 32' Długi atak Chorwatów zakończony bramką Dibirowa - 15:16
  • 31' Mihić skutecznie! - 14:16
  • 31' Nafciarze w ataku! - 14:15
  • Zawodnicy już na parkiecie. Zaraz wznawiamy grę.
  • Bardzo dobra połowa Nafciarzy. Gramy bardzo skutecznie w ataku. Doskonale spisuje się Yasuhira, który co chwila notuje niesamowite asysty. Nie popełniamy błędów, a w obronie trzymamy pewien poziom, ale zapewne można by było w tej kwestii jeszcze trochę poprawić. Póki co jest jednak dobrze!
  • Przerwa. Prowadzimy 15:14!
  • 30' Dibirow się pospieszył - 14:15
  • 30' Kosorotov mocno przestrzelił - 14:15
  • 30' Czas dla Wisły - 14:15
  • 29' Gol z drugiej linii Leimetera - 14:15
  • 29' Niedokładne zagranie z kołem i straciliśmy piłkę - 13:15
  • 28' łatwa bramka Musy - 13:15
  • 28' Szybki atak i bramka Pereza! - 12:15
  • 27' Kolejna fantastyczna asysta Yasuhiry i bramka Serdio, a w bramce dobrze Pilipovic! - 12:14
  • 27' Matanovic z koła - 12:13
  • 26' Piroch sam i z wkrętką między nogami bramkarza! - 11:13
  • 26' Dibirow zatrzymany przez Pilipovicia!! - 11:12
  • 25' Rzut karny dla Chorwatów - 11:12
  • 25' Lucin skutecznie - 11:12
  • 25' Yasuhira wywalcza karnego - 11:11
  • 24' Łatwa bramka ze środka i jeszcze kara dla Leona - 11:11
  • 23' Kosa bez zabawy - wyskok i potężny rzut - 10:11
  • 23' Kara dla Leimetera - 10:10
  • 22' Dibirow przejął podanie Yasuhiry i wykorzystał kontrę - 10:10
  • 22' Piroch niedokładnie do koła, ale gospodarze zgubili się w kontrze. Faul w ataku Musy - 9:10
  • 21' Dibirow z koła - 9:10
  • 20' Kosa pięknie do Serdio i bramka z koła Hiszpana - 8:10
  • 20' Mihić zatrzymany, ale miał trudną pozycję. Utrzymujemy się przy piłce - 8:9
  • 19' Dibirow do Musy i gol z koła - 8:9
  • 18' Mihić trafia po raz czwarty! - 7:9
  • 18' Indywidualna akcja Kosa - 7:8
  • 17' Czas dla Zagrzebia - 6:8
  • 17' Susnja przejmuje piłkę, ale Krajek w kontrze trafia w słupek! - 6:8
  • 17' Dibirow zatrzymany przez Pilipovicia, ale gospodarze zostają w ataku - 6:8
  • 16' Lucin w pierwsze tempo! - 6:8
  • 16' Karny dla Nafciarzy - 6:7
  • 16' Blok i piłka w rękach Pilipovicia - 6:7
  • 15' Serdio trafia z koła - 6:7
  • 15' Dodić z drugiej linii - 6:6
  • 14' Yasuhira sam, ale nieskutecznie - 5:6
  • 13' Dibirow celnie - 5:6
  • 13' Karny dla Chorwatów - 4:6
  • 13' Kara dla Kosy - trochę przypadkowa - 4:6
  • 12' Nie złapał piłki Abel po podaniu Kosy. Kontra zakończona bramką, ale błyskawicznie odpowiada Mihić - 4:6
  • 11' Druga kara dla Grahovaca za faul na Yasuhirze - 3:5
  • 10' Strata Zagrzebia pod presją czasu - piłka ląduje w aucie - 3:5
  • 10' Przepiękna akcja Nafciarzy! Piłka jak po sznurku - Yasuhira, Lucin i Mihić i bramkę zdobywa Chorwat - 3:5
  • 9' Yasuhira wymuszony rzut - broni bramkarz, ale wznowimy z autu - 3:4
  • 8' Przekroczone pole bramkowe przez kołowego! - 3:4
  • 8' Kara dla Abela - 3:4
  • 7' Doskonałe podanie Kosuke do Abela i trafienie z koła! - 3:4
  • 6' Szybka odpowiedź gospodarzy - 3:3
  • 6' Mihić ze skrzydła! - 2:3
  • 6' Doskonałe rozegrania na prawe skrzydło, lecz Nafciarzy ratuje słupek - 2:2
  • 6' Żółta kartka Terzicia. Gospodarze atakują - 2:2
  • 5' Kosorotov znów mocno, ale tym razem zatrzymany przez Slavicia - 2:2
  • 4' Dibirow ze skrzydła - 2:2
  • 3' Bomba Kosorotova! - 1:2
  • 3' Fatalna strata i kontra Dibirowa - 1:1
  • 2' Kara dla Grahovaca za faul na Yasuhirze - 0:1
  • 2' Wyrzucili piłkę w aut gospodarze przy próbie grania do koła - 0:1
  • 1' Dobry początek! Przejęcie Wisły i bramka Pereza z kontry! - 0:1
  • 1' Chorwaci w ataku.
  • 18:44 - Spotkanie rozpoczną gospodarze!
  • 18:42 - Hymn Ligi Mistrzów!
  • 18:39 - Nafciarze już na parkiecie. Teraz czas na gospodarzy.
  • 18:37 - Lada moment rozpocznie się prezentacja drużyn.
  • 18:35 - Nafciarze jeszcze nie wygrali z Zagrzebiem na wyjeździe. Jest zatem dogodna sytuacja, by tego dokonać.
  • 18:30 - W dotychczasowych czterech kolejkach Nafciarze zdobyli cztery punkty po domowych wygranych z FC Porto i GOG-iem. Chorwaci natomiast mają na koncie dwa oczka po pokonaniu Portugalczyków.
  • 18:27 - Gospodarze również przystąpią w osłabieniu, bo poza kadrą znaleźli się Ivan Cupić czy Zvonimir Srna.
  • 18:25 - W dzisiejszym meczu, na szczęście, zobaczymy Tina Lucina, który po urazie wraca do kadry. Przez dłuższy czas natomiast nie będziemy oglądać Daniela Sarmiento, który doznał kontuzji.
  • 18:20 - Spotkanie w Varaždinie rozpocznie się za 25 minut. Nafciarze zmierzą się z Zagrzebiem, a celem będzie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów!
  • Nasza relacja rozpocznie się około pół godziny przed początkiem spotkania. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą znajdziecie - tutaj.