Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci uratowali mężczyznę. Chciał odebrać sobie życie

Damian Kelman
Damian Kelman
Jarosław Jakubczak
Policjanci z Brudzenia Dużego uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Mundurowi znaleźli 30-latka, który usiłował się powiesić i udzielili mu pomocy, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy.

Policjanci uratowali mężczyznę

W piątek wieczorem do posterunku w Brudzeniu Dużym zgłosił się mężczyzna zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim bratem. Policjanci od razu po rozmowie udali się w drogę do miejsca zamieszkania 30-latka. Na miejscu okazało się, że wrócił on do domu, ale tylko na chwilę, by następnie wyjść i nie dać już żadnego znaku innym osobom. Mundurowi wraz z bratem zaczęli poszukiwani mężczyzny na terenie posesji i, na szczęście, szybko odnaleźli go w jednym z budynków, w którym próbował się powiesić. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie - rozplątali linę i udzielili pierwszej pomocy, wzywając po chwili pogotowie. Skuteczna interwencja pozwoliła uratować jego życie, a pogotowie zabrało 30-latka do szpitala.

Obserwujcie bliskich i reagujcie

W związku z tą sytuacją, która okazała się mieć szczęśliwe zakończenie, policja zwraca się z apelem.

Policjanci apelują, aby reagować na wszelkie niepokojące sygnały i zachowania naszych bliskich. Depresja to choroba, która wymaga leczenia, a osoby chore potrzebują pomocy i wsparcia. Pomocy można szukać w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych, ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. - czytamy na stronie płockiej policji.

Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. Na terenie całego kraju można dzwonić na ogólnopolski telefon zaufania 116 111 (czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Połączenie jest bezpłatne. Wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Na rządowej stronie można także znaleźć ważne informacje.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto