Wisła Płock - Legia Warszawa. Nafciarze przegrywają i odpadają z Pucharu Polski. Byłeś na meczu? Znajdź się na fotografiach [ZDJĘCIA]

W meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski Wisła Płock przegrała 0:3 (0:1) na własnym stadionie z Legią Warszawa. Ten wynik oznacza, że Nafciarze odpadli z dalszych rozgrywek. Zobaczcie naszą fotorelację z tego spotkania.

Wisła Płock 0:3 Legia Warszawa

Ernest Muçi 28', Josué 49', Blaž Kramer 90+5'

Nafciarze od początku spotkania starali się narzucić swoje warunki gry i to oni byli stroną przeważającą. Próbowaliśmy rozgrywać akcje i atakować, ale w kluczowych momentach brakowało albo skuteczności, albo ostatniego podania. Legia była dość zachowawcza, aż do 28. minuty, gdy zdobyła korner. Piłka została wycofana przed pole karne i dopadł do niej Muci, który minął naszego zawodnika i oddał strzał z dystansu, a piłka zatrzepotała w siatce, co zapewniło gościom prowadzenie do przerwy.

Zobaczcie naszą fotorelację z pucharowego starcia Nafciarzy z Wojskowymi

Wisła Płock - Legia Warszawa. Nafciarze przegrywają i odpada...

W drugą połowę weszliśmy w najgorszy możliwy sposób. Błąd Kapuadiego zaraz na drugą bramkę dla warszawiaków zamienił Josue i Wiślacy stanęli przed trudną sytuacją, by odmienić losy spotkania. Obraz meczu w zasadzie cały czas się nie zmieniał. To nasi piłkarze atakowali i próbowali doprowadzić do zdobycia bramki, ale gdy dochodzili pod pole karne Legionistów, byli całkowicie bezradni. Nafciarze bili głową w mur, nie mogąc zagrozić Miszcie, aż ostatecznie Kramer po kontrze w ostatniej akcji meczu dobił płocczan i ustalił wynik meczu na 3:0 na korzyść przyjezdnych. Wisła przegrała i na 1/16 finału zakończyła swoją przygodę w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski.

Skład Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki - 5. Anton Krywociuk, 3. Steve Kapuadi, 4. Adam Chrzanowski (60' 10. Rafał Wolski) - 89. Aleksander Pawlak, 14. Mateusz Szwoch (68' 20. Łukasz Sekulski), 23. Filip Lesniak, 95. Damian Warchoł (78' 22. Miroslav Gono), 6. Damian Rasak (60' 15. Kristián Vallo), 77. Piotr Tomasik - 24. Marko Kolar (60' 11. Davo).

Skład Legii: 31. Cezary Miszta - 29. Lindsay Rose, 55. Artur Jędrzejczyk, 17. Maik Nawrocki - 13. Paweł Wszołek, 99. Bartosz Slisz, 67. Bartosz Kapustka (88' 18. Patryk Sokołowski), 27. Josué, 5. Yuri Ribeiro - 39. Maciej Rosołek (72' 9. Blaž Kramer), 20. Ernest Muçi (72' 19. Carlitos).

Żółte kartki: Sekulski, Lesniak, Vallo - Nawrocki, Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro, Kramer.
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).