Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

CIFAL zaprasza na konferencję o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym

materiały prasowe
fot. Emil Grochowski
Na czwartek CIFAL Płock zaplanował międzynarodową konferencję nt. Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Transporcie i Infrastrukturze Drogowej. W poniedziałek zaś odbył się briefing prasowy, będący zapowiedzią właściwej konferencji. Podczas poniedziałkowego spotkania omówiono pokrótce, jakie są cele konferencji, przybliżenie zagadnienia Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i przedstawienie uczestników tego przedsięwzięcia. CIFAL chce przedstawić Płock jako miasto przyjazne dla inwestorów.

Partnerzy: Instytut ONZ ds. Badań i Szkoleń UNITAR, Urząd Miasta Płocka
Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego RP
Partner merytoryczny: Instytut PPP
Patronat medialny: PPPortal.pl, „Forum PPP”, „Przegląd ITS” Grupa docelowa: Przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz przedstawiciele sektora prywatnego,
organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego, a także środowiska akademickiego z
krajów Europy Centralnej i Wschodniej.

Zakres tematyczny: Konferencja składać się będzie z następujących działów:
• Przedstawienie międzynarodowych projektów PPP,
• Zagadnienia prawne międzynarodowych projektów PPP w transporcie,
• Zagadnienia finansowe międzynarodowych projektów PPP w transporcie,
• Dobre praktyki i studia przypadków projektów PPP.

Struktura Konferencji
• Prezentacja podstawowych zagadnień związanych z formułą PPP,
• Studia przypadków z poszczególnych krajów,
• Przegląd dobrych praktyk, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Prelegenci:
Waldemar Chachulski - Dyrektor ds. Rozwoju Inwestycji Strabag Sp. z o.o., Pruszków
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. W koncernie Strabag odpowiada za rozwój, realizację i zarządzanie inwestycji infrastrukturalnych. Praktyk zaangażowany w propagowanie i rozwój realizacji projektów w formule PPP. Moderator, prelegent i ekspert podczas konferencji tematycznych i kongresów, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki partnerstwa publiczno-prywatnego. W latach 2002-2010 burmistrz miasta Sulejówek. Wdrożył projekty, które zmieniły znacząco pozycję miasta na mapie samorządów w Polsce. Za jego kadencji miasto z dalekiej pozycji rankingowej przesunęło się na 25 pozycję w Złotej Setce Samorządów w Polsce.

Michael Dembiński - Dyrektor Programowy Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Warszawa
Urodzony w Londynie w 1957 r., studiował na University of Warwick w Coventry oraz na The City University. Przez 16 lat pracował w Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego (Confederation of British Industry), w tym 9 lat jako redaktor naczelny CBI News. W 1997 roku przeniósł się do Polski z rodziną. Pracował jako dyrektor komunikacji UPC Poland, a następnie dyrektor zarządzający Trader.com Polska (obecnie cześć Agora SA), do czasu, gdy firma wprowadziła swą działalność do internetu. W 2004 r. pomógł stworzyć Brytyjsko-Polską Izbę Handlową politykę programową, która aktywnie promuje PPP w Polsce.

Witold Grzybowski - Ekspert i Partner „Collect Consulting” Sp. z o.o., Katowice
Członek Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz International Business Club (Moskwa-Warszawa); absolwent ekonomii Uniwersytetu Śląskiego, Henley Further Education Centre, Henley i wielu kursów marketingowych oraz zarządzania; doradca Ecorys Polska Sp. z o.o., Warszawa. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii, Rosji i Polsce; koordynator polityki sektorowej; doradca i koordynator projektów sektora rozwoju regionalnego. Koordynował, zarządzał a także doradzał w procesie wdrażania koncepcji i prawa partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce na szczeblu Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Zamówień Publicznych w ramach projektu finansowanego przez UE oraz EBOiR; ponadto wykonywał opracowania oraz kursy o tematyce PPP na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.

Adam Jędrzejewski - Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych, Instytut PPP, Warszawa
Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych najstarszej (rok zał. 2003) polskiej organizacji profesjonalnie zajmującej się wdrażaniem partnerstwa publiczno-prywatnego i formuły koncesyjnej w realizacji zadań publicznych. Jego obszar działania dotyczy rozwoju PPP nie tylko w Polsce, ale również za granicą (ze specjalnym naciskiem na wschodzące rynki krajów Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej). Jest zaangażowany w promocję PPP w Polsce i za granicą poprzez udział w międzynarodowych imprezach, publikacje w fachowej prasie, organizację konferencji, przeprowadzanie szkoleń i dostarczanie szerokiego wachlarza usług typu Market Intelligence. Jest redaktorem naczelnym anglojęzycznego “PPP Magazine” oraz twórcą serii międzynarodowych konferencji pt. “Speed uppp...”. Jego obszarem szczególnego zainteresowania jest organizacja parkowania i poprawa infrastruktury parkingowej, także w modelu PPP. Jest inicjatorem stworzenia Fundacji “Polska Parkuje”, pierwszej i jedynej organizacji pozarządowej w Polsce mającej na celu poprawę jakości parkowania w miastach.

Jonas Kimontas - Dyrektor Projektu, „Invest Lithuania”, Wilno/Litwa
Absolwent matematyki stosowanej na Politechnice w Kownie. Obecnie, w „Invest Lithuania”, odpowiedzialny za projekty PPP, usługi doradcze dla rządów i samorządów dot. PPP. Konsultant biznesowy z dużym doświadczeniem w rozwoju projektów inwestycyjnych, przygotowaniach studiów wykonalności, analiz finansowych, ekonomicznych i finansowych oraz działalności na podstawie kosztów wdrażania modeli, modelowania. Do jego głównych zainteresowań zalicza się energetyka i przemysł komunalny; analiza projektów inwestycyjnych i rozwoju; finanse i koszty wdrożenia modeli oraz analiza finansową. Jego główne specjalności to studia wykonalności i projekty inwestycyjne; analizy finansowo ekonomiczne kosztów i korzyści; finansowe z realizacji modeli; księgowanie kosztów; zarządzanie projektami; analiza procesów biznesowych. Wcześniej pracował przez 3 lata w Ernst & Young Baltic UAB będąc odpowiedzialnym za projekty infrastrukturalne.

Vladimír Sloup - Dyrektor Wykonawczy, Stowarzyszenie PPP, Praga/Czechy
Absolwent Ekonomii i Zarządzania Małą Firmą Uniwersytetu West Bohemia. Od 1995 do 2008r. pracował w czeskim odpowiedniku Najwyższej Izby Kontroli jako starszy audytor. Jego specjalizacją był audyt wykonania zadaniowego oraz PPP. Autor Metodologii Adytu PPP w Republice Czeskiej. Od 2008 r. pracownik Stowarzyszenia PPP jako Dyrektor Wykonawczy, gdzie wspiera rozwój inwestycji i usług dzięki PPP. Bierze udział w tworzeniu warunków oraz zasad, pomaga osiągać transparentne pryncypia tego rodzaju inwestycji i usług, wzmacnia ogólne zaufanie do efektywnych form współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym w Czechach.

Peter Snelson - Dyrektor Zarządzający PPP Consult, Harwood/Wielka Brytania
Odpowiedzialny za wszystkie aspekty rozwoju biznesowego, kontakty z klientem i projekty w „PPP Consult”. Wcześniej (2008-2011) pracował w Atkins Ltd. jako Dyrektor Rozwiązań Transportowych, gdzie był odpowiedzialny za koordynację działań związanych z klientami kluczowymi zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą. Od 2005 do 2008 w funkcji dyrektora PPP/PFI Consultancy odpowiedzialny za rozwój międzynarodowego sektora doradczego PPP/PFI (private finance initiative) w rozwoju gospodarczym (zapewniał szereg usług doradczych na władz państwowych i lokalnych całego świata dotyczących rozwoju PPP jako dostarczyciela projektów infrastrukturalnych oraz utrzymywanie stosunków z klientami kluczowymi).

Prof. Wojciech Suchorzewski - Politechnika Warszawska
Od ponad 50 lat zajmuje się projektowaniem, badaniami i nauczaniem inżynierii i ekonomiki transportu. Posiada ponad 50 lat doświadczenia w projektowaniu, studiach, badaniach i nauczaniu inżynierii komunikacyjnej, z koncentracją na planowaniu systemów transportu miejskiego, regionalnego i krajowego oraz inżynierii ruchu drogowego. Jako konsultant w zakresie polityki transportowej oraz planowania transportu brał udział w pracach i projektach UNDP, OECD, Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu (ECMT), Banku Światowego, EBOR (EBRD) i Unii Europejskiej. Przez pięć lat pracował w agencji ONZ ds. Osiedli Ludzkich (HABITAT). Świadczy usługi konsultingowe dla instytucji samorządowych, krajowych i międzynarodowych w zakresie polityki transportowej, strategicznego planowania oraz programowania transportu i inwestycji oraz studiów wykonalności.

Dr inż. Andrzej Urbanik - Pełnomocnik Dyrektora ds. Platform Technologicznych Transportu Drogowego, Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Warszawa
Dr Andrzej Urbanik, adiunkt Instytutu Badawczego Dróg i Mostów (IBDiM), jest zaangażowany w realizację i zarządzanie badaniami krajowymi i europejskimi oraz w projekty rozwojowe w europejskich programach, np. NETLIPSE, Connect, Arches, INCRIS. Współorganizator i Sekretarz Generalny Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Drogowego, która jest jedną z najważniejszych organizacji publicznych i prywatnych odpowiedzialną za badania, rozwój i wdrażanie innowacji w budowie dróg, konserwacji i ich zarządzania. Pełnomocnik Polskiego ERTRAC, członek EIRAC Mirror Group. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego FEHRL, utworzonego przez wiodące europejskie instytuty badawcze zajmujące infrastrukturą drogową.

Zhonghua Wang - Zastępca Dyrektora Miejska Komisja ds. Gospodarki i Informatyzacji, Szanghaj/Chiny
Ekspert w dziedzinie badań gospodarczych i zarządzania przemysłem, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju przemysłu i zarządzaniu. Był zastępcą wydawcy i zastępcą sekretarza CPC Party Shanghai Business News, która jest dziennikiem ekonomiczno finansowym o największym nakładzie w Szanghaju. Był sekretarzez generalnym CPC Party i głównym menedżerem Orient International Trade Development Co. Ltd., która jest jedną z większych firm w Chinach. Pracując dla Shanghai City Local Records Office i magazynu "Shanghai Bund" jako dyrektor był odpowiedzialny za biuro komitetu komercyjnej działalności m. Szanghaj. Obecnie zastępca dyrektora Miejskiej Komisji ds. Gospodarki i Informatyzacji i dyrektor Komitetu Unii Pracowniczej Ekonomiczno-Informatycznego Szanghajskiego Systemu Technologicznego, gdzie odpowiedzialny jest za badania gospodarcze i rozwój przemysłu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto