Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32 [ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32
Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32 fot. Wojciech Karpiński / Górnik Zabrze
Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32. Podopieczni Manolo Cadenasa dobrze weszli w rozgrywki ligowe, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. W zespole zadebiutował Angela Montoro, ale niestety Hiszpanowi nie udało się zdobyć bramki w swoim pierwszym meczu.

Dodatkowym smaczkiem meczu był występ w barwach Górnika Michała Kubisztala, który jeszcze niedawno występował w niebieskiej koszulce Orlen Wisły. "Kubeł" zaprezentował się z dobrej strony i zdobył dziewięć goli.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Największa przewaga, jaką udało się wypracować płocczanom wynosiła trzy gole. Ostatecznie do przerwy "nafciarze" prowadzili jednym golem, co zwiastowało duże emocje w drugiej części meczu. Po zmianie stron wicemistrzom Polski udało się powiększyć przewagę do pięciu bramek, ale Górnik nie rezygnował i cały czas deptał rywalom po piętach. Wydaje się jednak, że Orlen Wisła Płock kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie wygrała 32:29.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32 (13:14)
Górnik: Kornecki, Kicki - Niedośpiał 1, Nat 3, Mokrzki, Stodtko 1, Kuchczyński 1, Kubisztal 9, Jurasik 2, Bushkou 1, Tomczak 7, Twardo, Kandora 2, Piątek 2.
Orlen Wisła: Wichary, Sego - Kwiatkowski, Zrnić 5, Kević, Wiśniewski 2, Nenadić 6, Ghionea 6, Jurkiewicz 4, Toromanović 3, Syprzak 3, Montoro, Nikcević 3.