Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kamil Fabisiak halowym mistrzem Polski w tenisie na wózku

materiały prasowe
DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE
Pod nieobecność dwóch czołowych zawodników Tadeusza Kruszelnickiego (LOB Wrocław) i Piotra Jaroszewskiego (SIKT Płock) finał turnieju głównego gry pojedynczej mężczyzn został rozegrany pomiędzy tegorocznymi Paraolimpijczykami z Londynu Albinem Batyckim (Spartakus Koźmin Wlkp.) i Kamilem Fabisiakiem (SIKT Płock).

Mecz był bardzo emocjonujący. W secie 1 Kamil Fabisiak wykorzystywał każdy błąd przeciwnika i zakończył ten set 6:2 na swoją korzyść. W drugim secie gra się wyrównała i każdy z zawodników wygrywał swoje podania. O losach tego seta jak i później się okazało tytułu Mistrza Polski, zadecydował tie-break. A.Batycki w tie-breaku prowadził już 6:1, ale ku zaskoczeniu wszystkich nie wykorzystał 5 piłek setowych, zaś K.Fabisiak „przebudził się” i narzucił swój styl gry. Skończył swą pierwszą piłkę meczową i wygrał finał 6:2, 7:6 (tie-break 7/6).

W turnieju gry podwójnej mężczyzn A.Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp) /K.Fabisiak (SIKT Plock) w półfinale pokonali dość szybko 6:2, 6:2 debel Bogusław Glaz/Ryszard Szczygieł (ZSTTW Zielona Góra). W finale zaś jeszcze szybciej rozprawili się z parą Jerzy Kulik (SIKT Płock)/Paweł Miętrkiewicz (IKS Sulechów) oddając im jedynie 2 gemy, a mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:2. W ten oto sposób A.Batycki/K.Fabisiak wywalczyli złoty medal gry podwójnej mężczyzn XVII Halowych Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach.

Turniej pocieszenia mężczyzn (turniej dla przegrywających swój pierwszy mecz w Turnieju Głównym) wygrał Adam Kinowski (OSI Gem Miękowo), pokonując w finale Stefana Dobaczewskiego (SIKT Płock) 6:1, 6:0

W grze singlowej kobiet złoto dla Judyty Olszewskiej (UKS 1 Ciechocinek), srebrny medal wywalczyła Lucyna Miętrkiewicz (IKS Sulechów), a brązowy medal zdobyła Katarzyna Wojcieszak (Spartakus Koźmin Wlkp.)

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?