Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze MON-POLu liderami III ligi. Na jak długo?

Daniel Świerżewski
Po wygranej nad Przyszłością Zielonka, koszykarze MON-Polu zostali liderami III ligi. Przynajmniej chwilowo. Teraz trzeba czekać na czwartkowy Polonii Warszawa.

Mecz z Przyszłością nie zapowiadał się łatwo. Goście przyjechali do Płocka ze statusem drużyny niepokonanej. Atutem zespołu z Zielonki z pewnością jest postać trenera. Amerykanin w przeszłości występował na parkietach NBA w barwach Orlando Magic, Philadelphia 76ers i Charlotte Hornets. Od 2000 roku związany jest z polską koszykówką.

Pierwsza połowa stała od znakiem dominacji gości. Dwie kwarty zakończyły się rezultatem 15:21. Jedenastopunktowe prowadzenie najwyraźniej zbyt rozluźniło zawodników Przyszłość, bo trzecia i czwarta kwarta to już przewaga MON-POLu. Trzecia odsłona meczu również zakończyła się wynikiem 21:15, ale dla płocczan. Ostania kwarta to już dominacja naszej drużyny, która wygrała 22:9. Cały mecz zakończył się wynikiem 73:66, co dało na kilka dni fotel lidera ekipie z Płocka.

MON-POL Płock - UKS Przyszłość Zielonka 73:66 (15:21 ; 15:21 ; 21:15 ; 22:9)
MON-POL: Lewandowski – 17, Kuta – 16, Czajkowski – 15, Sulkowski – 11, Kowalski – 7, Borowski – 5, Głowacki – 2

Niestety mniej szczęścia miały dziewczęta, które wybrały się na mecz do Olsztyna. KKS Apteki Arnika wygrał 85:65. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga kwarta, którą płocczanki przegrały 8:24. W pozostałych potrafiły nawiązać równorzędną walkę z przeciwniczkami.

KKS Apteki Arnika Olsztyn – MON-POL Płock 86:65 (17:17 ; 24:8 ; 23:23 ; 22:17)
MON-POL: J. Domańska 13, S. Janas 14, A. Trzewikowska , K . Wilamowska 2, A. Gruchot 2, K. Skiejka 2, I. Szarzyńska 19, M. Maj 10, . Górecka , J. Piechocka , A. Trzeciak , A. Krzysztofik 3