Mistrzostwa Polski Juniorów. Pierwszy dzień Final4 za nami. Kielce i Tarnów w finale [ZDJĘCIA]

W piątek w Orlen Arenie odbyły się mecze półfinałowe w ramach Final4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłkę ręczna. Do finału awansowały drużyny MKS Pałac Młodzieży Tarnów i KS Vive Kielce. Zobaczcie fotorelację z pierwszego dnia zawodów!

MKS Pałac Młodzieży Tarnów 31:25 MSPR Siódemka-Huras Legnica

W pierwszym półfinału zmierzyły się ze sobą drużyny z Tarnowa i Legnicy. Spotkanie od pierwszej połowy toczyło się pod dyktando zespołu z Małopolski, który posiadał nawet większą przewagę. Po przerwie był w stanie jeszcze ją powiększyć, ale w końcówce rywale odrobinę zniwelowali straty. Mecz był pełny walki, o czym najlepiej świadczą dwie czerwone kartki dla graczy z Tarnowa, wynikające z otrzymania przez poszczególnych zawodników po trzy dwuminutowe kary.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia zawodów!

Mistrzostwa Polski Juniorów. Pierwszy dzień Final4 za nami. ...

Orlen Wisła Płock 20:36 KS Vive Kielce

Spotkanie Nafciarzy nie ułożyło się do końca po ich myśli, bo pierwszą bramkę rzucili dopiero w 8. minucie, ale szybko byli w stanie dogonić rywali i remisować 3:3. Po chwili jednak zaczął się prawdziwy koszmar Wiślaków, którzy nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom i popisywali się nieskutecznością pod bramką kielczan. Nie pomógł nawet dobrze dysponowany w pierwszej części bramkarz i do przerwy zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego osiągnął sporą przewagę, którą po przerwie skrupulatnie powiększał.

Sobotnie spotkania

• 12 marca, 10:30 - mecz o III miejsce: Orlen Wisła Płock - MSPR Siódemka-Huras Legnica
  • 12 marca, 12:30 - mecz o I miejsce: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS Vive Kielce