Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Orlen Polish Open 2014. Zakończyła się XX edycja płockiego turnieju [FOTO]

Agata Witek
Zakończenie turnieju Orlen Polish Open 2014
Zakończenie turnieju Orlen Polish Open 2014 fot. Rafael Dominik
W niedzielę 8 czerwca zakończył się płocki turniej tenisa na wózkach Orlen Polish Open. Na kortach ziemnych bezkonkurencyjni okazali się Holendrzy.

W ubiegłą niedzielę zakończył się 5-dniowy turniej tenisa dla sportowców na wózkach inwalidzkich. Tegoroczna edycja płockiego Orlen Polish Open była już dwudziestą, organizowaną na kortach z mączki. Od wtorku do niedzieli zawodnicy zmagali się na stadionie Wisły Płock przy ul. Łukasiewicza 34.

Płocczanie pokonani

Trzy mecze finałowe zostały zdominowane przez Holendrów, zwycięzców obu singli oraz rywalizacji quadów. W kategorii męskiej zwyciężył Ronald Vink, pokonując w dwóch setach Francuza Frederica Cattaneo 6:3 6:3.

Nieco gorzej zaprezentowali się płocczanie. Swoje spotkania przegrali Arkadiusz Stasiak, Kamil Bukrym, Jerzy Kulik i Stefan Dobaczewski. Łącznie w turnieju wzięło udział 66 zawodników z 16 krajów świata. Pula nagród wynosiła w tym roku 13 tys. euro.

Orlen Polish Open to bardzo wysoko sklasyfikowany turniej w rankingu ITF Wheelchair Tenis. Od dwóch dekad cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno publiczności, jak i zawodników.