18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pewne i okazałe zwycięstwo Wisły w Legnicy

Piłkarze ręczni Wisły Płock odnieśli pewne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Miedzą Legnica. O wygranej zadecydowała znakomita pierwsza połowa, w której gospodarze mieli niewiele do powiedzenia.

Wicemistrzowie Polski bardzo dobrze weszli w mecz. Już po 10 minutach było 6:1 do „nafciarzy”. Następne minuty były nieco bardziej wyrównane, legniczanie podgonili nieco i na tablicy widniał wynik 8:13. Wtedy jednak podopieczni Larsa Walthera wrzucili wyższy bieg i zdobyli pięć bramek. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 8:18 i już wtedy było wiadomo, że dwa punkty raczej pojadą do Płocka.

Na początku drugiej połowy przewaga Wisły utrzymywała się na poziomie 10 goli. Goście jednak chyba nieco przysnęli, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Miedzi. Na 12 minut przed końcem dystans dzielący obie drużyny niebezpiecznie stopniał do czterech bramek. Duża w tym zasługa bramkarza gospodarzy Bartosza Dudka, który kilka razy fantastycznie bronił strzały „nafciarzy”. Końcówka meczu jednak znów należała do płocczan, którzy odskoczyli rywalom i ostatecznie wygrali 29:18.

Miedź Legnica - Wisła Płock 19:29 (8:18)
Miedź: Kiepulski, Dudek – Gregor 2, Skrabania 5, W.Czuwara, Jarowicz 1, Piwko 1, Wita, Prątnicki, Adamski, 3, Wojkowski 3, Kryński 1, Kokoszka 1, Droździk 1, J.Czuwara 1. Kary: 2 min.
Wisła: Wichary, Sego – Chrapkowski 3, Eklemović, Kubisztal 7, Kavas 2, Twardo 2, Paczkowski 1, Ilyes 1, Wiśniewski 8, Ghionea 2, Syprzak 3, Żochowski. Kary: 10 min.
Sędziowały: Brehmer, Skowronek (Katowice)