Płocczanin wicemistrzem Europy juniorów w Judo

Daniel Świerżewski
judoinfo.pl
Wielki sukces odniósł Patryk Ciechomski podczas mistrzostwo Europy juniorów w Judo. Zawodnik AZS PWSZ Jutrzenka Płock zdobył srebrny medal w kategorii 90kg.

Po drodze do finału Ciechomski pokonał Romansa Solovjovsa z Łotwy, Adilkhana Kozybayeva z Kazachstanu i Arpada Szakacsa ze Słowacji. Lepszy od płocczanina okazał się dopiero Samat Yessen z Kazachstanu. Martyna Maślanka z klubu Eljot Płock przegrała dwie walki i ostatecznie uplasowała się na 7. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 9. lokatę z jednym srebrnym i sześcioma brązowymi medalami. Najwięcej powodów do radości mieli Francuzi (5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale) oraz Niemcy (3 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych krążków).

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

źródło: Portalplock.pl