Porażka BHT Petry Płock w ćwierćfinale. Zagramy o miejsca 5-8

BHT Petra Płock nie awansowała do fazy medalowej Klubowych Mistrzostw Europy. W rozegranym dziś spotkaniu ćwierćfinałowym płocczanie musieli uznać wyższość drużyny z Hiszpanii. Petra przegrała 0:2 z CBMP Ciudad de Malaga. Teraz przed naszą drużyną rywalizacja o miejsca 5-8.

Faza grupowa z kompletem zwycięstw

Zawodnicy BHT Petry Płock fazę grupową Klubowych Mistrzostw Europy przeszli jak burza. Zanotowaliśmy komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do fazy ćwierćfinałowej, pozwalając wszystkim rywalom wygrać tylko jedną połowę - w ostatnim spotkaniu dokonali tego rywale z Niemiec. Nasz sobotni rywal z kolei wyszedł z grupy z drugiego miejsca, notując jedną porażkę. Przegrali z najlepszym w grupie A portugalskim E.F.E. Os Tigres.

Porażka w ćwierćfinale

Dobra postawa w pierwszej fazie rozgrywek rozbudziła nadzieje płockich kibiców, ale z pewnością też samej drużyny. Ćwierćfinałowe spotkanie zostało rozegrane w samo południe i, niestety, nie potoczyło się po myśli naszych zawodników. Petra przegrała obie połowy - 18:24 i 14:18 i ostatnie całe spotkanie 0:2. Stało się tak głównie dzięki dwóm zawodnikom rywali - Miguel Cristobal Rueda Roman i Jorge Salado Rivero zdobyli łącznie trzydzieści punktów dla swojego zespołu, a nasi szczypiorniści nie byli w stanie ich powstrzymać.

Walka o miejsca 5-8

To jednak nie koniec rywalizacji dla zespołu BHT Petry Płock. Przed płocczanami jeszcze rywalizacja o miejsca 5-8 i powinni oni zrobić wszystko, by skończyć rozgrywki jak najwyżej. Pierwszy mecz zostanie rozegrany jeszcze dziś. O 15:45 zmierzymy się z niemieckim Beachmopeten. Nasz najbliższy rywal w ćwierćfinale przegrał dopiero po serii shoot-out, w której to uległ rywalom z Węgier - HIR-SAT BHC. Ostateczny mecz i kluczowe rozstrzygnięcia zostały natomiast zaplanowane na jutro.