Remis Wisły z Pelikanem Łowicz w Gostyninie

Daniel Świerżewski
W drugim przedsezonowym sparingu Wisła Płock zremisowała w Gostyninie z Pelikanem Łowicz 1:1. Bramkę dla „nafciarzy” zdobył Tomasz Grudzień. Trafienie dla łowiczan zaliczył Karol Kopeć.

W mecz lepiej weszli piłkarze Marcina Kaczmarka, którzy za sprawą Michała Twardowskiego i Mosarta kilkukrotnie zagrozili bramce Pelikana. Goście szukali swoich szans w kontrach, ale defensywa i stojący między słupkami Seweryn Kiełpin spisywali się bardzo pewnie. W drugiej połowie również najaktywniejsi w szeregach Wisły byli Twardowski i Mosart, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Sprawy w swoje ręce wziął Tomasz Grudzień, który w 63. minucie spokojnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Niestety płocczanie nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Dwie minuty później błąd popełnił Damian Jaroń, a do bramki „nafciarzy” trafił Karol Kopeć. Mimo straty gola delikatną przewagę mieli piłkarze Wisły, ale wynik do końca nie uległ już zmianie.

Kolejnym rywalem Wisły będzie Łódzki Klub Sportowy. Mecz odbędzie się w sobotę na terenie rywala.

Wisła Płock - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
1:0 Grudzień (63.)
1:1 Kopeć (65.)

Wisła: Kiełpin (46. zawodnik testowany, 70. Kwiatkowski) - Nadolski (46. Bojaruniec), Zembrowski (70. Nadolski), Radić (80. Bieńkowski), Mysona (46. Jaroń) - Hiszpański (46. Grudzień), Góralski (70. Sielewski), Sielewski (46. Adamczyk), Sekulski (46. Mitura), Mosart (70. Sekulski, 80. P. Kamiński) - Twardowski (80. Kołodziejski)

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

źródło: wisla.plock.pl