Tumska Dycha przyciągnęła 441 miłośników biegania [ZDJĘCIA]

Tumska Dycha przyciągnęła w niedzielę 441 osób
Tumska Dycha przyciągnęła w niedzielę 441 osób fot. Emil Grochowski
W niedzielę odbyła się druga edycja biegu Tumska Dycha. Na linii startu pojawiło się 441 osób, bieg ukończyło niemal 300. Frekwencja poprzedniej edycji została więc pobita

Tumska Dycha - Bieg Krasnala
Bieganie jest coraz bardziej popularne wśród dzieci. Udowodnił to Bieg Krasnala, który przyciągnął wielu małych płocczan. Zainteresowanie było tak duże, że nie dla wszystkich wystarczyło pakietów startowych. W przyszłym roku taka sytuacja ma się już nie powtórzyć.

Tumska Dycha

Tumska Dycha - dorośli też dopisali
Na linii startowej biegu stanęło 441 osób. Organizatorzy liczą, że za rok ta liczba będzie dużo większa. Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Błaziński (WKB Meta Lubliniec), który 10 km przebiegł w 31 minut i 26 sekund. Wśród płocczan najlepszy był Artur Kamiński, który zajął piąte miejsce. Wśród pań zwyciężyła Dominika Nowakowska z Lęborka z czasem 34 minuty i 6 sekund.