Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski już w rundzie przedwstępnej [WIDEO]

Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski już w rundzie przedwstępnej
Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski już w rundzie przedwstępnej fot. Emil Grochowski
Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski. Zespół złożony w większości z juniorów z roczników ’96 i ‘95 przegrał w Kleczewie z Sokołoem 0:1 w rundzie przedwstępnej rozgrywek.

Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski, ale zawodnikom Wisły należą się słowa uznania. Młodzi "nafciarze" nie przestraszyli się o wiele bardziej doświadczonych piłkarzy jednej z lepszych ekip III ligi.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę posiadali gospodarze. W bramce Wisły doskonale spisywał się Szczepankiewicz, a nasi zawodnicy nie zapominali o atakach. Po przerwie mecz się wyrównał. Gra toczyła się w środku pola. W 64. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę na 5. metrze otrzymał Pignot i strzałem w prawy róg pokonał naszego bramkarza.

Pod koniec meczu nasz zespół, prowadzony w tym dniu przez trenera Artura Serockiego stworzył jeszcze kilka sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski zatem już na etapie rundy przedwstępnej. Paradoksalnie może okazać się to korzystne, zespół będzie mógł skupić się bowiem na rozgrywkach I ligi.

Sokół Kleczew – Wisła Płock 1:0 (0:0)
1:0 Mikołaj Pignot (64.)

Sokół: Zamiar – Krzyżanowski, Pignot, Lisiecki, Jędras – Bojarski (85. Grzelak), Antosik, Ławniczak (60. Rutkowski), Dębowski, Śmiałek (82. Goiński) – Urban
Wisła: Szczepankiewicz – Felbór, Stępniak, Wawrzyński, Padzik – Jabłoński, Adamczyk, Truskolaski, Dombrowski, Promis – Subocz (89. Staniszewski)

Żółte kartki: Lisiecki, Antosik, Dębowski, Rutkowski - Truskolaski, Adamczyk
Widzów: ok. 300 (69 z Płocka)