Wisła Płock w półfinale mistrzostw Polski

Daniel Świerżewski
Zgodnie z oczekiwaniami Wisła Płock pokonała w sobotę po raz drugi drużynę Chrobrego Głogów i wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski. Sobotnie zwycięstwo nie przyszło jednak „nafciarzom” łatwo. I nie powinny być tłumaczeniem absencje Piotra Chrapkowskiego, Pawła Paczkowskiego, Arkadiusza Miszki i Adama Wiśniewskiego. Na marginesie naszemu skrzydłowemu gratulujemy narodzin córeczki, która była przyczyną nieobecności w Głogowie.

Kibice z Płocka pewnie przecierali oczy ze zdumienia, kiedy po sześciu minutach meczu gospodarze prowadzili 4:1. Na początku podopieczni Larsa Walthera razili nieskutecznością, fantastyczną robotę wykonywał też bramkarz gospodarzy, Sebastian Zapora. Później, kiedy Wisła zdobyła cztery bramki z rzędu wydawało się, że wszystko wróci do normy. Nic bardziej mylnego. Gospodarze nie poddawali się i konsekwentnie uprzykrzali życie rywalom. Po 20. minutach na tablicy widniał wynik 9:9 i wyraźnie zaniepokojony trener „nafciarzy” poprosił o czas. Na niewiele się to zdało, gdyż mecz do końca pierwszej połowy był bardzo zacięty i wyrównany. Tuż przed syreną kończącą pierwszą część spotkania Christian Spanne zdobył bramkę na 13:13 i sprawa zwycięstwa w tym meczu wciąż była otwarta.

Druga połowa znów rozpoczęła się od nieskutecznych ataków Wisły i w pewnym momencie Chrobry prowadził 19:14. „Nafciarze” na szczęście przebudzili się i zaczęli powoli odrabiać straty. Na kwadrans przed końcem udało się doprowadzić do remisu 20:20. Chwilę później, po akcji Michała Kubisztala Wisła objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze do końca nie złożyli broni i zaciekle walczyli o honorowe pożegnanie się z fazą play-off. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla płocczan i to oni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej fazy.

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:26 (13:13)

Chrobry: R.Stachera, S.Zapora - G.Czekałowski, J.Łucak(1), M.Świtała(3), P.Piętak(2), M.Płaczek(3), A.Świątek, M.Ścigaj(3, 3k), P.Olęcki(1), R.Fogler, M.Frąszczak, K.Kuta(1), M.Bednarek(5), T.Mochocki(3), S.Różański(2)

Wisła: M.Wichary, M.Seier - J.Backstrom(1), C.Spanne(2), K.Olsen, K.Syprzak(3), M.Toromanović(1), Z.Kwiatkowski, N.Eklemović, M.Kubisztal(8), B.Kavas(6), L.Dobelsek(3), M.Zołoteńko(1), A.Twardo(1)

Upomnienia: M.Bednarek, P.Olęcki, S.Różański - Z.Kwiatkowski

Kary: Chrobry 12 min (M.Świtała 2 min, T.Mochocki 2 min, M.Bednarek 2 min, K.Kuta 2 min, P.Olęcki 2 min, S.Różański 2 min) - Orlen Wisła 8 min (M.Toromanović 4 min, K.Olsen 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min)

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!