Wisła Płock rozgromiła Chrobrego i jest o krok od półfinału

Daniel Świerżewski
Zgodnie z oczekiwaniami Wisła Płock wygrała mecz z Chrobrym Głogów 31:19 i jest już jedną nogą w półfinale. Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, gdyż sędziowie mieli problem z dotarciem na mecz. Gdy zawody już się rozpoczęły, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Szkoda, że kilka razy "nafciarze" mogli przyprawić fanów o zawał niewykorzystując kolejnych stuprocentowych sytuacji.

Przewaga „nafciarzy” nie podlegała żadnej dyskusji właściwie od początku. Goście mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat tylko raz, kiedy zbliżyli się do Wisły na jedną bramkę. Duża „zasługa” w tym gospodarzy, którzy mieli problem z trafieniem do bramki strzeżonej przez Rafała Stacherę. Dość powiedzieć, że przez prawie 10 minut nie dał on sobie wbić żadnego gola. Przełamanie przyszło dopiero w 24. minucie za sprawą Luki Dobelseka. Od tego Wisła złapała właściwy rytm i kontrolowała przebieg spotkania. Do przerwy wynik brzmiał 13:6 i wyglądało na to, że „nafciarze” nie powinni mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnych popisów bramkarzy Chrobrego i nieskuteczności „nafciarzy” w ataku. Później jednak wszystko zaczęło się układać i przewaga Wisła urosła do jedenastu goli. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 31:19 i awans do półfinału wydaje się być formalnością.
W ekipie gospodarzy na słowa uznania zasłużyli Marcin Wichary (który to już raz?), Michał Kubisztal, autor ośmiu bramek i Kamil Syprzak, który zanotował siedem trafień i fantastycznie spisywał się na kole.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 31:19 (13:6)