Wisła zremisowała w zimowej scenerii z Lechią Gdańsk

W swoim pierwszym sparingu piłkarze Wisły Płock zremisowali z Lechią Gdańsk 1:1. Bramkę dla „nafciarzy” zdobył Łukasz Sekulski.

Pierwsza połowa to delikatna przewaga Wisły. Piłkarze Marcina Kaczmarka stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej nie udało się zamienić na gola. W drugiej połowie do głosu doszli występujący w ekstraklasie gdańszczanie. W 55. minucie rywale objęli prowadzenie. Seweryn Kiełpin obronił dwa strzały, ale przy trzecim uderzeniu musiał już skapitulować.
Wiśle udało się doprowadzić do wyrównania w 78. minucie. Wtedy właśnie fantastycznym uderzeniem popisał się Sekulski. Mimo kilku kolejnych szans wynik nie uległ już zmianie.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:1 (0:0)
1:0 Piotr Grzelczak 55.
1:1 Łukasz Sekulski 78.

Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Janicki, Brożek (46. Bielawski) - Wiśniewski (46. Frankowski), Surma (46. Czerwiński), Pietrowski, Łazaj, Buzała - Duda (46. Grzelczak).

Wisła: Ptak (46. Kiełpin) - Nadolski, Magdoń (46. Zembrowski), Radić (75. Magdoń), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski (75. Góralski), Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Sekulski), Hiszpański (75. Mysona) - Dziedzic (46. Krzywicki).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).