Wspaniałe rozpoczęcie I-ligowej przygody MON-POLu

materiały prasowe
Wspaniale rozpoczęły I-ligowy sezon koszykarki MON-POLu. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego pokonały w Kobylnicy tamtejszy Eko Energy Hit 84:60.

Pierwsza kwarta była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Co chwilę jedna bądź druga drużyna obejmowała prowadzenie. Mogła nieco martwić duża nieskuteczność płocczanek, dlatego tym większym zaskoczeniem był wynik na koniec pierwszej części. Płocczanki prowadziły bowiem 21:20. Druga kwarta wyglądała bardzo podobnie. Znów jako pierwszy trafiły gospodynie, a koszykarki z Płocka zdecydowanie zbyt często oddawały niecelne rzuty. Rywalki potrafiły to tym razem wykorzystać i odskoczyły w pewnym momencie na pięć punktów. Ostatecznie ta kwarta zakończyła się wygraną Hitu 16:12 i w całym meczu prowadziły 36:33.

Trzecia odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra podopiecznych duetu Jasiński - Mrówczyński. Wreszcie to płocczanki oddały pierwszy celny rzut. Mało tego, po siedmiu minutach MON-POL zdobył 20 punktów, a zawodniczki z Kobylnicy ani jednego. Ostatecznie kwarta zakończyła się wygraną 29:10 i płocczanki objęły wyraźne prowadzenie w całym meczu. W ostatniej kwarcie, dzięki prowadzeniu 16 punktami, przyjezdnym grało się dużo łatwiej. Tym większe brawa dla ekipy z Płocka, że nie broniły wyniku, tylko cały czas atakowały wykazując ogromną determinację. Ostatnia kwarta to wygrana MON-POLu 22:14. W całym meczu natomiast płocczanki zwyciężyły 84:60. Chyba nikt nie spodziewał się tak imponującego zwycięstwa na początku przygody w I lidze.

Najskuteczniejsze w szeregach płockiej drużyny były Iwona Szarzyńska (21 punktów i 9 zbiórek), Sylwia Janas (19 punktów i 10 zbiórek), oraz Monika Maja (18 punktów i 7 zbiórek).

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny mecz! 13 października w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku przy ul. Piaska 5 MON-POL zmierzy się z ekipą Baton Basket 25 Bydgoszcz.

Eko Energy Hit Kobylnica – MON-POL Płock 60:84 (20:21; 16:12; 10:29; 14:22)
Eko Energy Hit: K. Klimowska (10), A. Jagodzińska (6), J. Grelewicz (2), K. Narewska, L. Staciwa, M. Dobrowolska (16), A. Michałowska (5), K. Razik (4), M. Keler, J. Wróbel (17)
MON-POL: P. Iwan, J. Domańska (10), S. Janas (19), A. Trzewikowska, K. Wilamowska, A. Gruchot, M. Adamczyk (2), I. Szarzyńska (21), M. Maj (18), M. Górecka, I. Gawryszewska (4), A. Krzysztofik (10)

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!