Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cykl spotkań w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego

Redakcja
Krzysztof Lisocki / wikimedia commons
Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na cykl spotkań, które odbędą się 26, 28 i 29 listopada. Będą to dwie promocje książek i debata.

26 listopada godzina 17:00
Promocja książki wywiadku-rzeki z Konradem Jaskółą „Lider. Rola wartości”. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana rozprawa doktorska Konrada Jaskóły pt. „Zarządzania dynamiczne przedsiębiorczością i innowacyjnością źródłem sukcesu korporacji przemysłowych”. Konrad Jaskóła ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera chemika. W 2012 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Politechnice Wrocławskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Zakładach Chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu od funkcji zastępcy kierownika wydziału. Po przyjeździe do Płocka został inżynierem produkcji i kierownikiem zakładu, a następnie Dyrektorem Produkcji w Petrochemii Płock. W 1992 r. został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Petrochemii. Od 1999 r. związał się z Polimexem-Cekop S.A., później Polimex-Mostostal S.A., gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, a następnie – w latach 2001- 2012 - Prezesa Zarządu.

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki i otrzymaniaautografu Autora. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Wstęp wolny.

Czytaj także: Prezydent nagrodził najlepszych pracowników socjalnych

28 listopada godzina 11:00
Debata pod tytułem „Możliwość powołania uniwersytetu w Płocku”. Inicjatorem debaty jest prezydent Andrzej Nowakowski. TNP prosi o telefoniczne potwierdzenie udziału do 23 listopada. Mile widziane będzie dostarczenie przez osoby zabierające głos w debacie wystąpień w wersji elektronicznej.

Czytaj także: Odwiedź wystawę poświęconą historii domu kultury

29 listopada godzina 17:00
Odczyt i promocja książki dr Wiesława Adama Końskiego „Dwa wieki prasy płockiej Tom I 1810-1945”.
W pierwszym tomie książki „Dwa wieki prasy płockiej” przedstawione zostały tytuły, jakie ukazywały się w latach 1810-1945, wydawane zarówno po polsku, jak i w obcych językach. Badaniami objęto 187 pism z podziałem na trzy okresy: od momentu
ukazania się pierwszego tytułu w 1810 r. do odzyskania niepodległości w 1918 r., w dwudziestoleciu międzywojennym (1918-1939) oraz w okresie II wojny światowej (1939-1945). Autor zaprezentował zespoły redakcyjne, bogatą gamę tematyczną prasy płockiej oraz wachlarz środków i gatunków dziennikarskich w niej stosowanych. Podjął się zebrania wszelkich informacji m.in. o nakładach, kolportażu, warunkach wydawania. W książce znalazło się blisko 100 niezwykle wartościowych ilustracji (winiet, zdjęć itp.). Monografia posiada indeks tytułów prasowych i nazwisk oraz bogatą bibliografię.

Wiesław Adam Koński, dziennikarz, medioznawca, nauczyciel akademicki. Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk humanistycznych (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, 1990 r.). Redaktor naczelny „Petro-Echa” w latach 1981-1985; redaktor naczelny „Notatek Płockich”, kwartalnika TNP od 1981 r.; sekretarz redakcji „Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego” w latach 1995-1999 oraz dwumiesięcznika „Humanizacja Pracy” od 2001 r. Sekretarz Generalny Towarzystwa Naukowego Płockiego i Przewodniczący Komisji Wydawniczej TNP od 1983 r. Nauczyciel akademicki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wstęp wolny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto