Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hackathon 2022. Płock zachęca do stworzenia miejskich aplikacji. Maraton programistyczny 24-25 września

Damian Kelman
Damian Kelman
24-25 września odbędzie się już piąta edycja maratonu programistycznego - Hackathon - organizowanego przez Urząd Miasta Płocka oraz CIFAL Płock. Celem uczestników będzie stworzenie miejskiej aplikacji.

Hackathon 2022

Płock już po raz piąty organizuje Hackathon. Miasto zaprasza wszystkich młodych entuzjastów i pasjonatów innowacji technologicznej do stworzenia miejskiej aplikacji. Samo wydarzenie odbędzie się 24-25 września w Centrum Edukacji Grupa Orlen przy alei Kobylińskiego 25. Uczestnicy zostaną dobrani w trzyosobowe zespoły, a następnie będą mieli za zadanie stworzyć aplikację odpowiadającą na potrzeby płocczan. Będą musieli zaprojektować rozwiązania nawiązujące do jednego z trzech tematów:

  • Integracja społeczna: aplikacje związane z włączeniem mniejszości narodowych do życia społecznego na terenie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem grup uchodźców z Ukrainy w zakresie: edukacji, zdrowia, kultury, administracji i życia społecznego.
  • Energia odnawialna − energia przyszłości: aplikacje związane z energią odnawialną w szczególności ułatwiające identyfikację rozwiązań najlepszych dla budynków o przeznaczeniu mieszkalnym i gospodarczym, terenów otwartych w mieście i poza nim; również aplikacje wykonujące analizę opłacalności inwestycji w OZE, analizę techniczną i wdrożeniową rozwiązań, a także wspierające optymalizację zużycia energii i promujące dobre nawyki.
  • Miasto dla młodych: aplikacje zachęcające młodych ludzi do budowania przyszłości w Płocku np. ułatwiające poszukiwanie uczelni, pracy, mieszkania, możliwości spędzania wolnego czasu oraz ukazujące zalety życia w mniejszym mieście, np.: baza uczelni i kierunków z kryteriami rekrutacji, ośrodki sportu i rekreacji, miejsca rozrywki i gastronomii; porównanie kosztu życia w małych i dużych ośrodkach miejskich czy dostępne programy wsparcia oferowane przez administrację samorządową i rządową dla młodych ludzi – w zakresie mieszkania, pracy.

- Hackathon to nie tylko rywalizacja, programowanie i kodowanie. Jako organizatorzy, bardzo duży nacisk kładziemy na przekazanie uczestnikom wiedzy, która będzie pomocna na etapie komercjalizacji stworzonych projektów oraz zakładania własnego biznesu. Jestem pewien, że wspieranie potencjału tych niezwykle ambitnych i utalentowanych młodych ludzi pomoże im odnieść sukces, a zaprojektowane rozwiązania długo będą służyć mieszkańcom Płocka – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Miasta Płocka.

Zapisy odbywają się - tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Hackathon szansą na rozwój

Maraton programistyczny daje duże perspektywy na rozwój. Poprzednią edycję wygrała grupa MMK, która stworzyła zintegrowaną szynę danych - aplikację typu back office. Jest to centralny system integrujący rozproszone bazy danych i ułatwiający dostęp do informacji pracownikom firm i instytucji, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i transparentność. Zwycięskie zespoły, czyli, poza MMK, What the Hack i DEV IT tworzące odpowiednio aplikacje do komunikacji miejskiej i zbierającą dane o osobach wewnątrz danego budynku, miały możliwość rozwoju swoich pomysłów, dzięki współpracy z doradcami Assay Group oraz udziałowi w programie akceleracyjnym Płockiego Parku Przemysłowo Technologicznego.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto