Konin przeszkodą nie do przeskoczenia

Daniel Świerżewski
materiały prasowe
Koszykarki MON-POLu, po fantastycznym początku sezonu znalazły wreszcie pogromczynie. Z wyprawy do Konina płocczanki wróciły niestety na tarczy. MKS PWSZ Konin po raz kolejny okazał się lepszy od zawodniczek Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego. Wynik 110:61 nie pozostawia wątpliwości, która drużyna była lepsza.

Drużyny miały okazję zmierzyć się ze sobą jeszcze przed sezonem, podczas II Memoriału im. Macieja Pietrzaka. Wtedy płocczanki przegrały 70:112.

W sobotę duet trenerski wystawił od pierwszej minuty Karolinę Wilamowską, Sylwię Janas, Iwonę Szarzyńską, Monikę Maj oraz Aleksandrę Krzysztofik. O tym, że drużyna z Konina jest mocna świadczył fakt, że płocczanki prowadziły w tym meczu tylko raz, w 1. minucie. Potem koszykarki MKS konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Wszystkie cztery kwarty zakończyły się porażkami MON-POLu, a cały mecz zakończył się wynikiem 110:61 dla gospodyń. Szansa na rehabilitację już w sobotę, do Płocka przyjedzie Gold Wings Brokers GTK Gdynia.

Lepiej zaprezentowali się z kolei panowie spod szyldu MON-POLu. Płocczanie pokonali w Legionowie tamtejszy Legion 88:71 i po trzech meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli.

MKS PWSZ Konin – MON-POL Płock 110:61 (37:19; 28:18; 26:12; 19:12)
MON-POL Płock: J. Domańska (4), S. Janas (11), A. Trzewikowska (2), K. Wilamowska (4), M. Adamczyk, K. Skiejka, I. Szarzyńska (12), M. Maj (15), I. Gawryszewska, J. Piechocka (3), A. Trzeciak, A. Krzysztofik (10)