18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki MON-POLu znów zwycięskie!

Wygląda na to, że w I lidze koszykarki MON-POLu czują się jak ryby w wodzie. O ile pierwszy zwycięski mecz niektórzy mogli uznać za „szczęście debiutanta”, to wygrana nad Baton Basket 25 Bydgoszcz powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Można już chyba nieśmiało powiedzieć, że prezent w postaci promocji na zaplecze ekstraklasy nie był na wyrost, a płocczanki zasługują, żeby tu być.

Ireneusz Jasiński i Michał Mrówczyński wyszli z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i na parkiet wybiegła ta sama piątka, co w Kobylnicy: Sylwia Janas, Milena Adamczyk, Iwona Szarzyńska, Monika Maj i Aleksandra Krzysztofik.
W mecz zdecydowanie lepiej weszły płocczanki, które po niecałych trzech minutach prowadziły 8:1. Inicjatywy i przewagi nie oddały już do końca pierwszej kwarty, którą wygrały 19:11. Druga część miała dwie odsłony. Początek należał do zawodniczek MON-POLu, które w pewnym momencie prowadziły 15 punktami na sam koniec dały sobie wrzucić 11 punków z rzędu. Druga kwarta zakończyła się wygraną koszykarek z Bydgoszczy 26:22, ale w całym meczu czterema punktami nadal prowadziły gospodynie.

Trzecia kwarta również przyniosła wiele emocji, niestety także tych negatywnych. MON-POL najpierw zdobywał seriami punkty, by potem nie potrafić utrzymać przewagi i dać wyjść na prowadzenie rywalkom. Szala zwycięstwa co i rusz przechylała się z jednej strony na drugą. Jakby tego było mało, już w czwartej minucie swój piąty faul popełniła Iwona Szarzyńska i dla niej mecz już się zakończył. Kwarta zakończyła się wygraną bydgoszczanek 21:16 i to one prowadziły w meczu, na szczęście tylko jednym „oczkiem”.

Ostatnia odsłona to już prawdziwa walka o każdą piłkę i każdy punkt. Płocczankom nie pomagał niestety fakt, że Monika Maj, Sylwia Janas i Aleksandra Krzysztofik miały na swoim koncie po cztery faule. Jeden nieprzemyślany ruch mógł skutkować kolejnymi osłabieniami. Kluczowe dla meczu okazało się 60 sekund, podczas których MON-POL odskoczył przeciwniczkom na siedem punktów. Na szczęście zawodniczki tej przewagi już nie roztrwoniły i w ekipie gospodyń zapanowała wielka radość z drugiego zwycięstwa w I lidze. W szeregach MON-POLu najlepiej zaprezentowały się: Sylwia Janas – 18 punktów i 14 zbiórek, oraz Monika Maj – 17 punktów i 9 zbiórek. Brawa należą się jednak całej drużynie.

Dzięki te wygranej MON-POL zajmuje drugie miejsce w tabeli. Za tydzień płocczanki czeka arcytrudny mecz. Ich rywalkami będą liderujące koszykarki MKS PWSZ Konin.

MON-POL Płock – BATON BASKET 25 Bydgoszcz 81:76 (19:11, 22:26, 16:21, 24:18)
MON-POL: Patrycja Iwan, Joanna Domańska 14, Sylwia Janas 18, Agata Trzewikowska 1, Karolina Wilamowska, Aleksandra Gruchot, Milena Adamczyk 2, Iwona Szarzyńska 9, Monika Maj 17, Iwona Gawryszewska 5, Anita Trzeciak, Aleksandra Krzysztofik 15

BATON BASKET 25: Daria Walczak 6, Marcelina Pawlikowska, Dominika Cilińdź 13, Patrycja Szpakowska 4, Justyna Pytlarczyk 17, Daria Rudzińska 3, Agata Ostrowska 20, Jagoda Bandoch, Magdalena Hertmanowska, Edyta Faleńczyk 8, Daria Blachowska, Joanna Putkamer 5.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!